Skip to content Skip to footer

BYD در حال آماده سازی یک وانت برقی “جهانی” است

 

به نظر می رسد به زودی شاهد ورود این خودرو خواهیم بود. کمپانی چینی BYD به طور رسمی وارد عرصه تولید وانت‌بار برقی شده است و تصویری از یک کامیون استتار شده را برای دنبال کنندگان خود در X، که قبلا با نام توییتر شناخته می شد، ارسال کرده است.

BYD که مخفف “Build Your Dreams” (رویاهایتان را بسازید) است، هنوز مشخص نکرده که قصد فروش این وانت برقی جدید را در کجا دارد، اما طبق گزارش CNBC، این خودرو برای “بازارهای جهانی” عرضه خواهد شد.

اگر ایالات متحده یکی از آن بازارها باشد، می توانید شرط ببندید که فورد، تسلا، ریوین و شورولت – سازندگان F-150 Lightning، سایبرتراک، R1T و Silverado EV – کلمات دیگری را برای تشکیل مخفف BYD پیدا خواهند کرد .

 

 

اگرچه BYD به سرعت در حال تبدیل شدن به رقیب فروش جهانی تسلا با طیف وسیعی از وسایل نقلیه الکتریکی مقرون به صرفه اما رقابتی است، لزوماً این وانت در صورت ورود به آمریکا “ارزان” نخواهد بود. این پیکاپ تراک اگر در ایالت‌ها تولید شود، لزوماً «ارزان» نخواهد بود. تعرفه‌های واردات پیکاپ ها به طور کلی هر پیکاپ ساخت خارجی را عملاً مقرون به صرفه می‌کند، بنابراین، مگر اینکه BYD برنامه‌هایی برای افتتاح تأسیسات تولیدی در آمریکای شمالی برای محصولات ایالات متحده داشته باشد.

یک نکته دیگر اینکه ممکن است BYD مدل کاملاً الکتریکی ارائه ندهد. یکی دیگر از پست های BYD در X اعلام می کند که این خودرو دارای “فناوری DMO” متمرکز بر خارج از جاده با حالت هیبریدی قابل شارژ است. به هر حال، می توانید شرط ببندید که بزرگان صنعت پیکاپ سازی آمریکا این پیشرفت را به دقت زیر نظر دارند.

 

 

 

این BYD چیست؟

این خودرو که تاکنون تنها با استتار براق دیده شده است، نامی ندارد، اگرچه ورق های فلزی و تریم زیر آن کاملاً نهایی به نظر می رسد. این خودرو که به عنوان یک پیکاپ میان سایز تا بزرگ توصیف می شود، به نظر می رسد از نظر اندازه تقریباً شبیه به ریوین R1T بازار ایالات متحده و وانت های میان سایز بنزینی مانند شورولت کلرادو، فورد رنجر و تویوتا تاکوما باشد.

 

 

این اندازه خودرو در بازارهای جهانی پیکاپ در جنوب شرقی آسیا، استرالیا، آمریکای جنوبی و اروپا رایج است و در آمریکا نیز پس از سال ها کاهش و ناپدید شدن کامیون های کوچک ارزان قیمت، در حال رشد است.

در اینجا، نزدیک ترین وانت برقی از نظر اندازه، ریوین میان سایز-به-بالا خواهد بود، اگرچه تویوتا در حال کار بر روی یک وانت برقی به اندازه تاکوما است و تاکوماهای معمولی به عنوان هیبریدی غیرقابل شارژ در دسترس هستند.

به زودی اطلاعات بیشتری در مورد وانت BYD به دست خواهیم آورد.

 

Leave a comment