Skip to content Skip to footer

AZULIK از EK رونمایی کرد، خودروی برقی بدون درب با بدنه فایبرگلاس و فرمان چوبی

 

نمونه اولیه از خودروی برقی مفهومی بدون درب، EK

AZULIK Mobility اولین نمونه اولیه از خودروی برقی مفهومی خود، EK را معرفی می‌کند. این خودرو دارای فضایی باز و بدون درب است و بدنه فایبرگلاس آن با الهام گرفتن از معماری ارگانیک، منحنی و روان طراحی شده است. خودروی برقی بدون درب AZULIK Mobility، EK، توسط Roth Fablab تحت نظر Roth Architecture برای پروژه جدید املاک و مستغلات AZULIK، حوضچه AZULIK، طراحی و ساخته شده است. جشن معرفی این خودروی برقی در تاریخ ۲۰ مه ۲۰۲۴ در مکان جدید برگزار شد.

 

داخل این وسیله نقلیه، سه نفر می‌توانند بنشینند: دو نفر در طرفین با پاهای کشیده شده در مقابل آن‌ها و یک راننده که جلوی فرمان چوبی می‌نشیند. بین دو سرنشین، یک میز با روکش پارچه دریایی ضد آب وجود دارد، همان متریالی که برای صندلی‌های منحنی شکل استفاده شده است. حتی فرمان نیز با طراحی منحنی و سیال خود که شبیه تار عنکبوت است، با الهام از معماری ارگانیک ساخته شده و از چوب زاپوت (چوبی سخت و خوش تراش از آمریکای مرکزی و جنوبی) تراشیده شده است.

 

 

امکانات چوبی در خودروی برقی AZULIK MOBILITY

داخل EK کمپانی AZULIK Mobility علاوه بر نمایشگر دوربین دنده عقب، یک دورسنج دیجیتال (ابزاری برای اندازه‌گیری سرعت چرخش موتور الکتریکی) نیز وجود دارد. چاپ سه بعدی تکنیکی است که برای پنل‌های دکمه‌ای مانند استارت الکتریکی خودرو، چراغ‌ها و راهنماها استفاده می‌شود، که همگی از چوب زاپوت تراشیده شده‌اند. حتی کنسول وسط نیز از این متریال چوبی ساخته شده و شامل یک جالیوانی دوتایی، یک شارژر بی‌سیم تلفن همراه و حتی با وجود بدون درب بودن و باز بودن خودرو، یک دستگاه بخور ساز هوا هم در نظر گرفته شده است.

 

 

 

جالب است بدانید که خودروی برقی با ظاهر آینده‌نگرانه AZULIK Mobility فقط با سرعت کم حرکت می‌کند، که با توجه به اینکه برای املاک و مستغلات آنها، حوضچه AZULIK، تولید شده است، منطقی به نظر می‌رسد.

 

 

این خودرو مانند یک ماشین گلف، یک وسیله نقلیه شخصی است و به طور بالقوه می‌تواند برای جابجایی مهمان‌ها از یک نقطه به نقطه دیگر در داخل محوطه استفاده شود.

 

 

خودروی بدون درب EK دارای یک موتور ۲۲۰۰ وات و زمان شارژ بین هشت تا ده ساعت است. حداکثر سرعت آن ۴۰ کیلومتر در ساعت است و با یک بار شارژ می‌تواند تا ۱۰۰ کیلومتر را طی کند.

 

 

اولین نمونه اولیه از خودروی برقی بدون درب توسط AZULIK Mobility طراحی و توسط Roth Fablab در دفتر مرکزی آنها در فرانسیسکو او مای، مکزیک ساخته شد. فرآیند ساخت شامل متخصصانی بود که قبلاً در فرآیندهای دیجیتال، محاسباتی و سازه‌ای فعالیت می‌کردند. آنها برای اطمینان از تامین محلی مواد اولیه، دست به دست صنعتگران باتجربه محلی در مکزیک و تامین کنندگان منطقه‌ای کار کردند.

 

 

از نظر طراحی، بدنه فایبرگلاس با ریخته‌گری فوم پلی یورتان با استفاده از رنگ خودرو، اکریلیک ترموفرم شده و پارچه‌های بیرونی ساخته شده است. سپس، درزگیرهای طبیعی بر روی قطعات تراشیده و حکاکی شده با چوب زاپوت اعمال شد. اکریلیک ترموفرم شده نیز برای شیشه جلو و ستون عقب (مدالیون) استفاده شد، در حالی که نشان‌ها به صورت دست ساز با سرامیک ساخته شده‌اند. در زمان انتشار این خبر، خودروی برقی بدون درب AZULIK Mobility، EK، تنها یک نمونه اولیه دارد که در تاریخ 20 مه 2024 رونمایی شد.