Skip to content Skip to footer

مناسب‌ ترین خودرو بر اساس انتخاب خانم‌ها کدام است؟

 

خودروهایی که خانم‌ها بیشتر انتخاب می‌کنند یا به آن‌ها بیشتر پیشنهاد می‌شود، دارای ویژگی‌هایی هستند که بر اساس نیاز و رفتار خانم‌ها در رانندگی انتخاب شده و درنهایت تعدادی از مدل‌های حاضر در بازار را به‌بهترین انتخاب برای خانم‌ها تبدیل می‌کند.

 

بر اساس مطالعات گوناگون انجام‌شده و رفتارشناسی خانم‌ها در رانندگی، به‌طور عمومی باید بگوییم که خانم‌ها به‌سراغ خودروهایی می‌روند که دارای ویژگی‌های زیر است:

طراحی زیبا و جذاب

آپشن‌های کاربردی

مشخصات فنی مناسب

گیربکس اتوماتیک

ابعاد کامپکت

آمار خرابی پایین

آمار خرابی پایین

بگذارید از مورد آخر شروع کنیم؛ به‌دلیل علاقه کمتر خانم‌ها به‌مسائل فنی خودرو، اکثر آنها علاقه دارند خودرویی خریداری کنند که دردسر خرابی نداشته باشد و به‌قول بازاری‌ها اذیت نکند.

اصطلاح قدیمی «دست یک خانم دکتر بوده» در مکالمات ما نشان می‌دهد خانم‌ها معمولا به‌خوبی از خودرو نگهداری می‌کنند و بالطبع بهترین خودرو برای آن‌ها مدل‌هایی است که از نظر فنی کیفیت بالایی داشته باشند و مدام خراب نشوند.

 

 

ابعاد کامپکت

تجربه نشان داده است خانم‌ها به مدل‌های کامپکت و جمع‌وجور خودرو علاقه دارند. از دهه 70 و علاقه خانم‌ها به‌رنو گرفته تا ام‌وی‌ام 110 معروف و حالا که محصولاتی مانند تیبا و کوییک مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته‌اند، نشان‌دهنده این علاقه است و طبیعتا بهترین خودرو برای آن‌ها محصولات کامپکت است.

معمولا خانم‌ها به‌خودروهای بزرگ، شاسی‌بلندهای حجیم و خودروهای عضلانی کمتر علاقه نشان می‌دهند؛ البته به‌طور قطع مورد نقض هم وجود دارد؛ اما علاقه کلی خانم‌ها به‌خودورهای کامپکت بسیاربیشتردیده شده است.

گیربکس اتوماتیک

از آن‌جا که خانم‌ها کمتر به‌حس رانندگی اسپرت علاقه نشان می‌دهند و ساده بودن فرآیند رانندگی موردی مثبت برای آنان است، مدل‌های اتوماتیک نیز بهترین انتخاب برای آن‌هاست. از طرفی استفاده از خودرو اتوماتیک در ترافیک‌های شهرهای بزرگ ایران واقعا کار راننده را راحت‌تر می‌کند و محصولات جدید همگی به‌سمت گیربکس اتوماتیک می‌روند.

 

 

مشخصات فنی مناسب

مشخصات فنی مناسب یک خودرو طبیعتا برای همه خریداران اهمیت دارد. قدرت بالای موتور، سرعت و شتاب مناسب، مصرف سوخت پایین، گیربکس هماهنگ با موتور و البته تعلیق نرم از جمله مواردی هستند که خریداران در خرید خودرو به آن توجه ویژه‌ای دارند. خودرویی که این ویژگی‌ها را داشته باشد، می‌تواند گزینه مطمئنی برای سفرهای درون و بیرون‌شهری و بهترین خودرو برای خانم‌ها باشد.

 

آپشن‌های کاربردی

ویژگی که شاید برای خانم‌ها بیشتر اهمیت داشته باشند، آپشن‌هایی است که لذت نشستن پشت فرمان یک خودرو را افزایش می‌دهد. البته آپشن‌های خودرو بر اساس قیمت آن تعریف می‌شود و معمولا خودروهای ارزان‌قیمت تولید داخل آپشن‌های خاصی ندارند. اما خودروهای مونتاژی چینی به آپشن‌های متعدد و جذاب معروف هستند و با امکانات فراوان خود، رانندگی را آسان و لذت‌بخش می‌کنند.

 

 

طراحی ظاهری و جذاب

خانم‌ها در انتخاب وسایل خود بسیار با سلیقه هستند و دقت زیادی در انتخاب خود به‌خرج می‌دهند. به این ترتیب همه خریداران خانم برای انتخاب یک وسیله‌نقلیه که قرار است چند سالی از آن استفاده شود، نهایت سلیقه و ریزبینی خود را دخیل می‌کنند. با وجود آن‌که در بازار خودرو ایران به‌ویژه محصولات داخلی، مدلی با طراحی زیبا و جذاب به‌ندرت یافت می‌شود، اما برخی محصولات جدید بازار به‌ویژه محصولات خارجی و مونتاژی از طراحی بسیار جذاب و مدرنی بهره می‌برند و در بین خریداران خانم طرفداران بسیاری دارند.

 

طراحی جذاب و ابعاد کامپکت

مدل X33 کراس از نظر طراحی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این مدل از طراحی جذاب جلو پنجره کوانتومی در کنار چراغ‌های جلو ماتریسی بهره می‌برد که سبب شده است نمای جلو خودرو تلفیقی از یک طراحی هنری و آینده‌نگرانه باشد. این سبک طراحی در بازار ایران نمونه دیگری ندارد و همین مورد سبب شده است X33 کراس در خیابان‌های شهر تا حد زیادی خودنمایی کند.

در عقب این خودرو چراغ یکپارچه به هم پیوسته و طرح اسپویلر جدید سبب می‌شود بدانید که با یک خودرو جدید و مدرن طرف هستید که از نظر طراحی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ایکس 33 کراس یک کراس‌اوور کامپکت است؛ درواقع این مدل از نظر طراحی و ابعاد همان چیزی است که خانم‌ها می‌خواهند و برای همین کارشناسان X33 کراس را بهترین خودرو برای خریداران خانم می‌دانند.

 

 

رانندگی آسان با آپشن‌های متعدد

 

خودرو جدید برند MVM آپشن‌های جذاب بسیاری مانند سنسورهای پارک عقب و جلو، فرمان دیکات، نورپردازی داخل کابین با 64 رنگ انتخابی، شارژ تلفن بی‌سیم، ترمز پارک برقی، اوتو هلد، سانروف برقی، کروزکنترل، دوربین دنده‌عقب داینامیک، سیستم ورود به‌خودرو بدون کلید، روشن کردن خودرو با ریموت، اتولایت و گرم‌کن آینه دارد.

طبیعتا رانندگی با این همه آپشن و امکانات تجربه کاملا متفاوتی نسبت به‌دیگر خودروهای محبوب خانم‌ها مانند 206 یا ساینا و کوییک دارد. درعین حال نشستن پشت فرمان این خودرو به‌دلیل طراحی داخلی مدرن و طراحی دو رنگ با عناصری مانند تودوزی با طرح پوست اژدها یا استارت دکمه‌ای و دکمه‌های پیانویی سبب می‌شود شما تجربه کاملا متفاوتی نسبت به‌تمام خودروهای بازار ایران داشته باشید.

 

 

دنده اتوماتیک و مشخصات فنی عالی

 

ایکس 33 کراس با گیربکس اتوماتیک CVT و 9 سرعته روانه بازار شده است. این مدل از نظر فنی مانند قدرت موتور، شتاب، گشتاور و سیستم تعلیق با دیگر محصولات جذاب برای خانم‌ها به‌ویژه خودروهای ایرانی قابل مقایسه نیست و باید آن را با دیگر محصولات خارجی مقایسه کرد.

 

طول عمر و ایمنی بالا

 

خودرو X33 کراس با وجود قیمت مناسب و شرایط فروش خوب شرکت مدیران‌خودرو به‌صورت صفر قابل خریداری است و در این زمینه نسبت به‌مدل‌های دست‌دوم کره‌ای یا چینی‌های گران‌تر بازار برتری دارد. این خودرو آمار خرابی بسیار پایین دارد و در صورت استفاده صحیح، می‌تواند یک همراه چندین ساله برای شما باشد. در ضمن X33 کراس از نظر امنیت نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

این خودرو از چهار کیسه هوای ایمنی بهره می‌برد؛ دو کیسه هوای جلو برای راننده و سرنشین جلو و دو کیسه هوای جانبی سبب می‌شود در حوادث امنیت راننده و سرنشینان حفظ شود.

همچنین از جمله سایر امکانات ایمنی این کراس‌اوور می‌توان به‌سیستم کنترل سرعت در هنگام پایین آمدن از سرازیری، سیستم حفظ پایداری خودرو در همه شرایط خصوصا هنگام حرکت خودرو در پیچ و سیستم جلوگیری از لغزش خودرو به‌عقب حین رها کردن ترمز در سربالایی که همگی جزو آپشن‌های خودرو هستند، اشاره کرد.