محصولات

اطلاعات تماس

WeRide Robotaxi fleet

WeRide چین گواهینامه وسیله نقلیه خودران را در امارات به دست آورد

 

امارات متحده عربی اولین مجوز ملی برای وسایل نقلیه خودران را به شرکت چینی رانندگی خودران WeRide داده است. این مجوز به WeRide اجازه می دهد تا وسایل نقلیه خودران سطح 4 خود را در جاده های عمومی سراسر کشور آزمایش کند.

سطح 4 نام SAE است و به این معنی که وسیله نقلیه می تواند تمام جنبه های رانندگی را در شرایط خاص بدون دخالت انسان انجام دهد. این مجوز گامی به سوی دیدگاه شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم امارات متحده عربی است که 25 درصد از حمل و نقل کشور را تا سال 2030 کاملاً خودمختار می کند.

شورای وزیران امارات روز دوشنبه مجوز WeRide را در کنار یک سیاست ملی برای خودروهای الکتریکی تصویب کرد. این سیاست شامل ایجاد یک شبکه ملی شارژ، تنظیم بازار خودروهای الکتریکی و تحریک صنایع مرتبط مانند خودروهای AV است که می‌توانند انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند و کیفیت جاده‌ها را حفظ کنند.

weride

 

امارات متحده عربی، و به طور خاص پرجمعیت ترین شهر آن، دبی، در طول سال ها محل آزمایش های مختلف وسایل نقلیه بدون راننده بوده است. در سال 2019، اداره راه و حمل و نقل دبی (RTA) یک کنفرانس جهانی در مورد حمل و نقل خودران راه اندازی کرد، رویدادی با هدف گرد هم آوردن رهبران این صنعت .

کنفرانس امسال برای سپتامبر برنامه ریزی شده است و دارای مسابقه ای است که در آن شرکت ها و موسسات دانشگاهی راه حل های اتوبوس خودران خود را به نمایش خواهند گذاشت.

هدف RTA محدود کردن تعداد وسایل نقلیه در جاده‌های دبی و افزایش عملیات روباتاکسی به 4000 وسیله نقلیه تا سال 2030 است.

106939039 1631163395541 WeRide Robovan Chinas first L4 self driving cargo van 3

 

این شهر همچنین از کروز، یک شرکت تابعه جنرال موتورز مستقر در سانفرانسیسکو، برای آزمایش و توسعه رباتاکسی استقبال کرده است. کروز نقشه برداری از دبی را در ژوئیه 2022 آغاز کرد تا برای پرتاب برنامه ریزی شده در سال 2023 آماده شود. این شرکت گفت که امیدوار است امسال Cruise Origins، رباتاکسی هدفمند خود را در خیابان های دبی قرار دهد.

کروز به درخواست TechCrunch برای به روز رسانی در مورد راه اندازی برنامه ریزی شده خود در دبی در سال جاری پاسخ نداد.

WeRide در بیانیه‌ای اعلام کرد که آزمایش انواع خودروهای خودران را در کشور آغاز خواهد کرد. این شرکت قصد دارد فناوری خودران خود را در طیف وسیعی از وسایل نقلیه، از جمله روبوتاکسی (robotaxi )، روبوبوس (robobuses)، روبوون (robovans ) و رفتگر خیابانی خودمختار (autonomous street sweepers) تجاری کند.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian