محصولات

اطلاعات تماس

pic 20intelligen998n

Continental فناوری تقاطع هوشمند برای شهرهای هوشمند

 

شرکت فناوری کانتیننتال در جهت ایجاد شهرهایی امن‌تر و هوشمندتر قدم بزرگی را برداشته است. این شرکت یک مرکز جابه‌جایی و حمل‌ونقل شهری هوشمند در ابرن هیلز (میشیگان) راه‌اندازی کرده است.

در این مرکز حمل‌ونقل و جابه‌جایی شهری هوشمند، دو واحد در تقاطع‌ها وجود دارد که به لطف سنسورهای کانتیننتال و نرم‌افزار هوشمند در زیرساخت این تقاطع‌ها باهم ادغام می‌شود.

این فناوری جریان ترافیک را بهبود می‌بخشد، باعث افزایش راحتی و کاهش آلودگی شده و از همه مهم‌تر، زمینه‌ساز ایمنی در تقاطع‌ها می‌شود زیرا با برقراری ارتباط با کاربران خطراتی را که در نزدیکی خودرو آنها و عابران‌پیاده است، هشدار می‌دهد. علاوه بر این، سیستم تشخیص کانتیننتال که در خودرو نصب ‌شده است، فقط یک هشداردهنده برای رانندگانی که در معرض خطرهای مجاور هستند، نیست بلکه حرکت غیرمجاز رانندگان دیگر را نیز هشدار می‌دهد. جِرمی مک‌کلین، مدیر سیستم و فناوری کانتیننتال در امریکای شمالی گفت: «با جمع‌آوری انواع تکنولوژی‌ها، سیستم‌ها و تخصص‌های درجه‌یک خودرو، فنآوری های هوشمند شهری پتانسیل بهبود زندگی هر فرد را دارد.

 

مرکز جابه‌جایی و حمل‌ونقل هوشمند شهری، اطلاعات مهم و غیرقابل‌شناسایی شخصی مانند مکان‌ها و الگوهای حرکتی، عابران‌پیاده، خودروها و سایر فعالیت‌های مربوط به تقاطع را جمع‌آوری می‌کند تا یک الگوی محیطی لازم برای زیرساخت‌ها و ارتباطات ایجاد کند. مدل محیطی اطلاعاتی در مورد کاربران در ترافیک (به‌عنوان‌مثال، خودروها و کاربران آسیب‌پذیر در جاده‌ها)، زیرساخت‌های راهنمایی و رانندگی، اشیاء و وضعیت کلی جاده‌ها برای خودروهای متصل به این سیستم ارسال می‌کند.»

وی افزود: «با استفاده از فناوری کانتیننتال می‌خواهیم سال‌ها تجربه خود را در صنعت خودرو اعمال کرده و تقاطع‌ها را هوشمندتر کنیم تا ایمن‌تر و کارآمدتر شوند. سیستم ردیابی کانتیننتال به سنسورهای رادار خودرو متصل است تا رانندگانی را که به‌صورت غیرمجاز در حال حرکت هستند، تشخیص دهد. این فناوری تشخیص از ترکیب سنسورهای کانتیننتال، سیستم‌های متصل به خودرو و الگوریتم گرماسنج استفاده کرده، همچنین به‌طور خودکار مسیرهای جاده را تعیین می‌کند، سپس با هشدار از طریق تلفن همراه یا خودرو متصل، خطرات پیش رو را با موقعیت مکانی، سرعت و جهت حرکت راننده‌ای را که در حال رانندگی غیرمجاز است، اطلاع می‌دهد. این تکنولوژی در یک واحد کنار جاده به‌صورت ثابت نصب ‌شده سات که با انرژی خورشید کار می‌کند. سیستم ردیابی WWD در ابتدای خروجی و ورودی بزرگراه‌ها نصب خواهد شد، این سیستم رانندگان غیرمجاز را که وارد بزرگراه می‌شوند، شناسایی و هشدار می‌دهد. اگرچه این اطلاعات و هشدار از طریق I2V ،V2X یا پیامک به رانندگان در معرض خطر ارسال می‌شود، اما به‌طور بالقوه می‌تواند در برنامه‌های پرکاربرد ادغام شود و باعث افزایش کاربر و اثربخشی بیشتر شود.»

علاوه بر آبرن‌هیلز، کانتیننتال یک مرکز جابه‌جایی و حمل‌ونقل شهر هوشمند در Changsha، چین و همچنین تقاطع‌های هوشمند در Walnut Creek، کالیفرنیا، کلمب و اوهایو راه‌اندازی کرده است و قصد دارد در آینده‌ این سیستم را در سایر شهرها نیز گسترش دهد.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian