07
ژوئن

Tiggo 8 و بررسی رضایت مشتریان


شرکت مرکز فناوری تحقیقات و فناوری خودرو چین ، آموزشی ویبولیتین (CATARC) به تازگی نتایج نظرسنجی در مورد رضایت مشتری در صنعت خودروسازی چین از سال 2019 تا 2020 را منتشر کرده است. در نتیجه ، Chery Tiggo به دلیل قدرت برجسته محصول و همچنین خدمات حرفه ای و تعاملی به عنوان “بهترین ورودی سطح متوسط و بزرگ SUV” (2019-2020) انتخاب شد.
Chery Tiggo 8 در بین سه کشور برتر قرار دارد
از زمان آغاز سال 2012 ، نظرسنجی در مورد رضایت مشتری در صنعت خودروسازی چین ، که توسط CATARC انجام شد ، به عنوان یک سکوی عینی و عادلانه شخص ثالث قرار گرفته است. این بررسی سالانه 140 مورد ارزیابی را در بر می گیرد ، بیش از 20،000 مصرف کننده در نزدیک 40 شهر را هدف قرار می دهد و نتایج را برای کل این صنعت منتشر می کند. CATARC به طور جامع وسایل نقلیه را از ابعاد مختلفی مانند رضایت از محصول ، رضایت از خدمات ، رضایت از فروش و رضایت از خدمات پس از فروش ارزیابی می کند تا بدون شک این امر معتبر باشد و نتایج ارزیابی از نظر مرجع و راهنمایی بسیار خوبی برای خودروسازان و مصرف کنندگان است. بررسی 2019-2020 نزدیک به 40 خودروساز و بیش از 130 خودروی پرفروش در چین را در بر می گیرد. Tiggo 8 در بین سه شرکت برتر لیست ورود به سطح متوسط و بزرگ SUV با نمره بالا 795 امتیاز به مراتب بالاتر از میانگین رضایتمندی صنعتی قرار گرفت و نشان از شناخت بالای مشتریان ازعملکرد محصول ، خدمات فروش و خدمات پس از فروش Tiggo 8 و همچنین قدرت و رقابت فوق العاده ای که دارد.
عامل اصلی 1 رضایت بالا: بهبود محصول مشتری محور
پذیرش تجربه محصول با مصرف کنندگان و همچنین عملکرد مشتری گرا و بهبود کیفیت ، کلید رضایت بالای تیگو 8 است.
بسیاری از مشتریان از سرگرمی SUV های ایجاد شده با قدرت فوق العاده و مایل به داشتن یک وسیله نقلیه عالی اقتصادی ، سودمند و کارآمد برای سوخت استفاده می کنند. Tiggo 8 از “فضای عظیم” ، “راحتی بالا” و قدرت برتر برخوردار است. چری از فناوری ها و فرآیندهای پیشرو در جهان برخوردار است. به عنوان اولین موتور کاملاً مستقل در چین ، موتور چری 1.6TGDI جزء ده خودروی برتر 2019 چین ، یکی از سه انتخاب اصلی موتورهای جهان قرار گرفت. Tiggo 8 از چندین ترکیب پیشرانه برای تأمین نیازهای جهانی برخوردار است و با استفاده از فناوری معیار خود ، تجربه رانندگی فوق العاده ای را به مشتریان جهانی ارائه می دهد. در عصر ارتباط هوشمند تلفن همراه ، مصرف کنندگان به طور طبیعی نیازهای بالایی را برای کیفیت خودرو و قابلیت بازی در مقایسه با تحرک دارند. از نظر فضای داخلی ، Tiggo 8 احساسی از زندگی و یک حس قوی از فناوری است ، این دستگاه دارای نسل جدید ESP9.3 بوش ، دوربین دید فوق العاده با مشخصات پانوراما با نمای هوایی بوش و سایر سیستم های هوشمند برجسته است.
عامل اصلی 2 رضایت بالا: خدمات راحت تر ، حرفه ای و تعامل بیشتر
همچنین در پشت رضایت مشتری سالها تمرکز چری در بهبود خدمات قرار دارد. در سال 2006 ، چری اولین برند خدمات مستقل اتومبیل سازی خود را تحت عنوان “Fun & Fast” با آگاهی از خدمات پیشرفته راه اندازی کرد.
در طی 14 سال ، بر اساس نیاز مشتری ، چری کانالهای خدماتی کاملی داشته و همچنان خدمات کلی را با نبوغ بهبود می بخشد ، تا خدمات راحت تر ، حرفه ای و با تعامل بیشتر را برای مشتریان ایجاد کند.
برای خدمت راحت و حرفه ای تر به مشتریان ، چری مجموعه ای از اقدامات را برای بهبود هر چه بیشتر خدمات خود تضمین کرده است.
به عنوان مثال ، برای ارائه خدمات راحت تر ، چری همچنان به تعمیق توسعه شبکه ، ارائه خدمات درب به درب 10،000 بار و یک شبکه قطعات یدکی “1 + 7” برای تقویت هرچه بیشتر پاسخگویی به خدمات و در اصرع وقت ایجاد کرده است. برای ارائه خدمات تعاملی، چری با امید به احساس مشتری در خانه ، به روزرسانی فروشگاه ها ، سالن های مشتری و فضای بازی کودکان در فروشگاه ها ، آراستن گیاهان سبز ، طراحی مجدد و اضافه کردن پارتیشن ها سرعت بخشیده است. رضایت مشتری بالاترین شناخت برای محصولات و برندها است. با ورود بازار خودروی چین به عصر رقابت سهام ، مشتری مداری از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. اعتقاد بر این است تا زمانی که همچنان ریشه در مشتریان داشته باشد و نیازهای مشتری را برطرف کند ، Tiggo 8 در شهرت بازار و فروش بیشتر رشد خواهد کرد.