محصولات

اطلاعات تماس

Top 16 Most Iconic Cars In Movie History

16 خودروی برجسته در تاریخ سینما (بخش دوم)

 

9. فیلم شوالیه تاریکی Batmobile (Batman Franchise)

s l1200

 

بت‌موبیل (به انگلیسی: Batmobile) یک ماشین فیلم افسانه‌ای است که به خاطر ارتباطش با سری بتمن شناخته می‌شود. این خودرو در طول سال ها دستخوش چندین نسخه مختلف شده است که هر کدام طراحی و ویژگی های خاص خود را دارند. بت‌موبیل اصلی در مجموعه تلویزیونی بتمن دهه 1960، یک خودروی مفهومی لینکلن فوتورا اصلاح‌شده در سال 1955 با گجت‌های مختلف بود.

فیلم بتمن محصول 1989 یک خودروی اسپرت زرهی و نظامی با تفنگ و موشک را به نمایش گذاشت. فیلم‌های اخیر بتمن دارای طراحی ساده‌تر و آینده‌نگر بوده‌اند. بت‌موبیل نمادی از عدالت و قدرت هوشیارانه است.

 

10. بازگشت به آینده DeLorean DMC-12 – Back to the Future

ezgif.com webp to jpg 1

 

DeLorean DMC-12 یکی از نمادین‌ترین خودروهای تاریخ سینما است که به لطف نقش اصلی آن در نقش ماشین زمان در فیلم موفق سال 1985، بازگشت به آینده، شناخته می‌شود. DMC-12 که توسط شرکت DeLorean Motor در اوایل دهه 1980 طراحی و تولید شد، به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود مانند درب های بال مرغان و بدنه فولادی ضد زنگ شناخته شده بود. این خودرو از یک موتور 2.85 لیتری V6 استفاده می کرد که می توانست به حداکثر سرعت 130 مایل در ساعت برسد. در این فیلم، DeLorean به عنوان یک ماشین زمان توسط داک براون با بازی کریستوفر لوید تغییر یافت. امروزه، کپی های DeLorean DMC-12 از Back to the Future بسیار مورد توجه طرفداران و کلکسیونرها هستند.

 

11.(Ghostbusters)ECTO-1 فیلم(شکارچیان ارواح)

10274 alt16

 

Ecto 1 یک خودروی سینمایی نمادین است که برای همیشه با فرنچایز Ghostbusters همراه است. این روش اصلی حمل و نقل برای تیم شکار ارواح، آمبولانس شهاب‌سنگ کادیلاک میلر 1959 تبدیل شده است که به ابزارهای مختلفی مانند قفسه ذخیره‌سازی بسته پروتون، تله ارواح و آژیر مجهز است. طراحی متمایز ماشین با رنگ سفید و نوار نور قرمز که توسط شخصیت Ray Stantz (با بازی Dan Aykroyd) هدایت می شود، آن را فوراً قابل تشخیص و نمادین می کند. همراهی اکتو-1 با شکار ارواح، همراه با جذابیت ماندگار فیلم، جایگاه آن را در تاریخ سینما تثبیت کرده است و آن را برای کلکسیونرها و علاقه مندان به یک امر ضروری تبدیل کرده است.

 

12. فیلم بولیت FORD MUSTANG GT (Bullitt)

ezgif.com webp to jpg 2

 

فورد موستانگ GT که توسط شخصیت استیو مک‌کوئین در فیلم Bullitt هدایت می‌شد، تبدیل به یک خودروی عضلانی نمادین شد. این خودرو به یک موتور قدرتمند 6.4 لیتری V8 و طراحی متمایز مجهز بود. حضور آن در فرانچایز فیلم باعث محبوبیت آن در بین علاقه مندان به ماشین شد و صحنه معروف تعقیب و گریز ماشین در Bullitt به یکی از نمادین ترین صحنه های تاریخ سینما تبدیل شد. امروزه فورد موستانگ GT از Bullitt همچنان در میان کلکسیونرها و علاقه مندان بسیار مورد توجه است. عملکرد قدرتمند، طراحی متمایز و همراهی با فرنچایز محبوب فیلم های اکشن، آن را به یک برجسته واقعی در بین ماشین های عضلانی تبدیل کرده است.

 

13. فیلم مرخصی فریس بولرFERRARI 250 GT California (Ferris Bueller’s Day Off)

The Ferrari from the film Ferris Buellers Day Off is on display on the National Mall courtesy of the Historic Vehicle Register. Ft1

 

فراری 250 GT کالیفرنیا یک خودروی اسپورت افسانه‌ای است که در فیلم مرخصی فریس بولر که توسط شخصیت اصلی فریس بولر با بازی متیو برودریک هدایت می‌شود. طراحی شیک و زیبا، بدنه بلند و موتور قدرتمند V12 آن را به یکی از جذاب ترین و نمادین ترین خودروهای تاریخ سینما تبدیل کرده است. ارتباط این خودرو با یکی از محبوب ترین کمدی های نوجوان در تمام دوران، جایگاه آن را در تاریخ سینما تثبیت کرد. امروزه، فراری 250 GT کالیفرنیا از مرخصی فریس بولر هنوز هم مورد توجه کلکسیونرها و علاقه مندانی است که از ویژگی های خودروهای اسپرت سطح بالای آن استقبال می کنند.

 

14. فیلم دوک‌های هزرد GENERAL LEE (Dukes Of Hazzard)

General lee

 

ژنرال لی خودروی نمادینی است که برای همیشه با نمایش تلویزیونی Dukes of Hazzard مرتبط خواهد بود. این خودرو توسط شخصیت های اصلی نمایش، بو و لوک دوک هدایت می شد و یک دوج چارجر اصلاح شده 1969 بود که دارای ویژگی های سفارشی متنوعی بود، مانند رنگ نارنجی روشن، پرچم کنفدراسیون روی سقف، و شماره “01” روی درهای آن ژنرال لی به خاطر پرش های ارتفاع، تعقیب و گریز با ماشین و شیرین کاری های هیجان انگیزش محبوب بود. ارتباط ماشین با پسران دوک و ماموریت آنها برای خنثی کردن فساد، آن را به نماد فرهنگ جنوب و عرصه ی ماشین های عضلانی تبدیل کرد.

 

15. فیلم اسموکی و بندیت  PONTIAC TRANS AM (Smokey And The Bandit)

1977 pontiac firebird trans am will make any smokey and the bandit fan envious 170345 1

 

پونتیاک ترنس ام یک ماشین عضلانی کلاسیک است که با فیلم Smokey and the Bandit محبوبیت پیدا کرد. این ماشین با هدایت شخصیت اصلی Bandit با بازی برت رینولدز، مترادف با فرنچایز فیلم شد. ترنس ام دارای موتور 6.6 لیتری V8 بود که حداکثر سرعت 130 مایل در ساعت را ارائه می کرد و طراحی متمایز با بدنه ای براق و اسپرت و برچسب کاپوت جسورانه “جوجه جیغ” را نشان می داد. ظاهر این خودرو در فیلم موقعیت خود را به عنوان یک خودروی محبوب در میان علاقه مندان تثبیت کرد که به دلیل ظاهر خشن و تهاجمی و عملکرد قدرتمندش مورد قدردانی قرار گرفت. Pontiac Trans Am هنوز هم در میان کلکسیونرها و علاقه مندان به فرانچایز فیلم مورد تقاضا است.

 

16. فیلم کریستین Plymouth Fury (Christine)

modernized 1958 plymouth fury brings christine back to life with fitting hellcat dna 1

 

Plymouth Fury یک خودروی نمادین است که در فیلم ترسناک کریستین به شهرت رسید. ماشین ستاره اصلی فیلم بود که دارای قدرت های ماوراء طبیعی و غریزه قاتل بود. Fury دارای طراحی متمایز، بدنه بلند براق و جلوپنجره جسورانه با موتور قدرتمند V8 بود. این خودرو در فیلم، یک روح شیطانی تسخیر شده بود که باعث شد خودش را تعمیر کند و به هر کسی که آن یا صاحبش را تهدید می کند حمله کند. حضور فیوری در این فیلم باعث محبوبیت آن در بین علاقه مندان به فیلم های ترسناک به دلیل قدرت های ماوراء طبیعی و غرایز قاتل شد. امروزه، Plymouth Fury از کریستین به دلیل طراحی منحصر به فرد و ارتباط با یکی از محبوب ترین فرانچایزهای فیلم های ترسناک، بسیار مورد توجه کلکسیونرها و علاقه مندان است.

 

تمامی خودروهای فوق اثری پاک نشدنی در فرهنگ عامه و صنعت خودرو به جای گذاشته اند. آنها مترادف با فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی شده‌اند که در آنها به نمایش درآمده‌اند و همچنان مورد توجه مجموعه‌داران و علاقه‌مندان در سراسر جهان هستند. طراحی متمایز و عملکرد چشمگیر هر یک از این خودروهای افسانه ای آنها را از دیگران متمایز می کند و آنها را واقعاً قابل توجه می کند. آنها نمادهای دوره زمانی هستند که در ابتدا در آن ساخته شده اند و به نمادهای فرهنگی تبدیل شده اند که برای نسل های زیادی مورد تحسین قرار خواهند گرفت.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian