12
سپتامبر

کاور بدنه خودرو چیست و مراحل آن چگونه است؟ (بخش اول)

کاور بدنه خودرو چیست و مراحل آن چگونه است؟

 

کاور بدنه اتومبیل راهی برای تغییر ظاهر وسیله نقلیه شما بدون نیاز به رنگ کردن بدنه زمان‌گیر و گران است. این شامل پوشش کامل یا جزئی وسیله نقلیه شما با فیلم وینیل یا رپ (wrap) است. از این فیلم می‌توان برای پوشش دادن وسیله نقلیه با رنگ یا طرح متفاوت، افزودن جلای براق یا مات یا به عنوان یک لایه محافظ استفاده کرد. وقتی ماشین کاور می‌شود، یک لایه از پوشش پلاستیکی وینیل روی رنگ خودرو چسبیده می‌شود. به طور معمول سه مرحله برای کاور ماشین وجود دارد:

اندازه‌گیری دقیق اتومبیل و سپس انتخاب رنگ و یا گرافیک متناسب انجام می‌شود سپس چاپ و لمینیت وینیل برای محافظت از آن در برابر خراش، سایش و آسیب ندیدن بر اثر UV. چسباندن و اعمال کاور بر روی بدنه خودرو. این کار به نظر می‌تواند خیلی ساده باشد اما اگر به درستی انجام نشود ظاهر خوبی نخواهد داشت، بنابراین کاور بدنه ماشین باید توسط تکنسین آموزش دیده حرفه‌ای انجام شود. آنها قادر خواهند بود سطح اتومبیل شما را به درستی آماده کرده و از برش لایه پلاستیکی متناسب با هر سطح بدنه خودرو اطمینان حاصل کنند.

نکاتی در مورد کاور بدنه

کاور بدنه خودرو چون از رنگ بدنه محافظت می‌کند (در صورتی که به درستی اعمال شده باشد) می‌تواند ارزش مادی اتومبیل شما را حفظ کند. از این خدمات برای تبلیغات برندها استفاده می‌شود می‌توان از انواع شفاف آن برای محافظت از رنگ اصلی بدنه استفاده کرد و حتی می‌توان با انواع رنگی آن تغییرات ظاهری را بر روی اتومبیل ایجاد کرد. با یک چاپ سفارشی، می‌توانید هر تصویری را روی کاور خود چاپ کنید و سپس روی ماشین خود اعمال کنید. معمولا تمامی این خدمات هم به صورت براق و هم مات قابل استفاده هستند. کاور بدنه اتومبیل قابل شستشو است و شستشوی دستی کمترین آسیب ممکن را دارد. شستشوهای اتوماتیک ممکن است باعث بلند شدن و تخریب آن شود. بسته به نوع کاور استفاده شده، شما می‌توانید از شستشو با فشار استفاده کنید به شرطی که فشار و دما کم باشد و زاویه اسپری کردن باز باشد.

اگر از پولیش‌های معمولی بر روی کاور استفاده کنید امکان دارد که به آن صدمه بزند معمولا واکس و پولیش‌های مخصوصی برای این کار وجود دارد. اگر مواظب کاور خود هستید، می‌توانید انتظار داشته باشید که این پوشش چندین سال دوام داشته باشد. اگر چه به طور طبیعی تصادفات و نگهداری ضعیف، طول عمر کاور را کاهش می‌دهد. خوشبختانه تعمیر این پوشش اتومبیل نسبتاً آسان است. کاور تمام بدنه وسایل نقلیه نیز از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است، بنابراین اگر فقط یک پانل نیاز به تعمیر دارد، لزوماً نباید ماشین خود را دوباره کاور کنید. حباب‌ها عمدتا هنگام اعمال کاور بدنه ایجاد می‌شود، بنابراین اگر می‌خواهید کار بی‌نقصی داشته باشید این موارد را با تکنسین در میان بگذارید.

روکش نانو سرامیکی خودرو چیست؟

وقتی خودروی جدیدی می‌خریم، رنگ و زیبایی بدنه‌ی آن، در چشم ما خودنمایی می‌کند. همه‌ی ما مشتاقیم این زیبایی، همیشگی باشد و بتوانیم همیشه از دیدن آن لذت ببریم. روکش نانو سرامیک خودرو نیز برای همین منظور وارد بازار شده است. این پوشش سرامیکی به بدنه‌ی خودرو، درخشش و ایمنی بادوام را هدیه می‌کند.

روکش سرامیک، از جنس پلیمر مایع است که به صورت دستی بر روی بدنه‌ی خارجی خودرو به کار می‌رود. این پوشش بدنه، در پیوند با رنگ فابریک خودرو، یک لایه‌ی محافظتی بر روی سطح خارجی ایجاد می‌کند. به بیان ساده، روکش سرامیکی بین بدنه‌ی خودرو و محیط بیرونی قرار می‌گیرد و مانع از برخورد این دو با یکدیگر می‌شود.