محصولات

اطلاعات تماس

what to do if your car is burning oil at an alarming rate

چگونه روغن‌سوزی خودرو را تشخیص دهیم؟

 

برای دارندگان خودرو به خصوص دارندگان خودروهای قدیمی، روغن سوزی موتور خودرو اتفاقی ناخوشایند است و در صورت عدم تعویض به موقع روغن موتور، با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. زیرا سوختن روغن خودرو نه تنها بر عملکرد خودرو و شتاب و قدرت موتور خودرو تاثیر می گذارد. آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می کند.

به همین دلیل است که صاحبان خودرو اعم از قدیمی و جدید با دیدن علائم روغن سوزی، انواع روغن موتور مناسب خودروی خود را خریداری می کنند. اما چگونه بفهمیم زمان تعویض روغن موتور فرا رسیده است و نشانه های این پدیده چیست؟

Screenshot 2023

 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از اولین نشانه های فرارسیدن زمان تعویض روغن موتور، خروج دود غلیظ آبی از اگزوز خودرو است. کاهش قدرت و شتاب خودرو نیز از دیگر نشانه های به صدا درآمدن زنگ تعویض روغن موتور است. گاهی بوی روغن سوخته یا بوی نامطبوع در خودرو می تواند نشانه این اتفاق در موتور خودرو باشد. اما توصیه ما به شما این است که منتظر علائم نباشید و با بررسی دوره ای روغن موتور، مشکل را قبل از بروز آن درمان کنید.

 

به عنوان مثال سطح روغن موتور خودرو را اندازه گیری کنید. زیرا کاهش مداوم سطح روغن می تواند نشانه فرا رسیدن زمان تعویض روغن موتور باشد. بررسی شمع ها نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند. زیرا شمع های روغن نشانه خوب نبودن وضعیت روغن موتور خودروی شماست. به خاطر داشته باشید که خرید روغن موتور یا روغن موتور بی کیفیت از برندهای ناشناس می تواند سلامت خودرو شما را به خطر بیندازد.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian