محصولات

اطلاعات تماس

چشم انداز 2023: روند رو به رشد در صنعت خودرو (بخش اول)

 

صنعت خودرو در حال خروج از یکی از چالش برانگیزترین دوره های تاریخ خود است. قبلاً بحث های زیادی در مورد چگونگی رسیدن ما به این نقطه وجود داشته است، اما در مورد آینده پیش رو چطور؟ چه روندهایی آینده صنعت خودرو را شکل خواهد داد و چشم انداز گام تکاملی بعدی در تولید خودرو چیست؟

ما با چندین متخصص خودروسازی از شرکت RSM صحبت کردیم که شامل ماریو ون دن بروک (شریک و رهبر خودروسازی در RSM هلند)، ریچارد بارتلت-رالینگز (شریک و رئیس تولید خودرو در RSM انگلستان)، جیم وارد (شریک و رئیس خودروسازی آمریکا در RSM آمریکا) و لری کیلر (شریک و رهبر خودروسازی جهانی در RSM آمریکا) می‌شوند. در این مقاله، آنها برخی از پیش‌بینی‌های خود را برای سال ۲۰۲۳ و بعد از آن با ما به اشتراک می‌گذارند.

بادهای جهانی اثر خود را نشان می‌دهند

صنعت خودرو همچنان با اختلالات جهانی عمده مواجه است، نه تنها به دلیل کووید-۱۹، بلکه از بسیاری از عوامل دیگر اقتصاد جهانی.

عواملی مانند تنش‌ها در منطقه آسیا و اقیانوس آرام و جنگ در اوکراین، یک شرایط عدم اطمینان و تردید را ایجاد کرده‌اند. برای مثال، کمبود‌هایی از میکروچیپ تا نیروی کار، تقریباً هر لحظه از زنجیره تأمین خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

با این حال، یکی از مهم‌ترین روندهای جهانی همچنان تمرکز صنعت بر روی توسعه خودروهای الکتریکی (EV) است. این موضوع شامل بهبود عملکرد باتری و گسترش زیرساخت شارژ است. این آرمان‌ها باعث افزایش قابل توجهی در تحقیق و توسعه (R&D) توسط سازندگان خودرو می‌شود که به نظر می‌رسد با تکنولوژی EV در حال پیشرفت هستند، علیرغم چالش‌های فراوانی که در حال حاضر با آن‌ها مواجه هستند.

self drive autonomous car with man driver seat

 

تکنولوژی خودروهای خودران در حال حاضر در پس‌زمینه قرار دارد
سرعت این توسعه شگرف نشان‌دهنده این است که سازندگان همچنان به آینده خودروهای الکتریکی با افراط‌گرایی نگاه می‌کنند. در واقع، به نظر می‌رسد هر ماه یک پیشرفت جدیدی را به ما نزدیک‌تر به وعده اعلام‌شده “خودروهای 2.0” می‌کند. با این حال، برای به دست آوردن این آرمان باید کمی صبر کرد.

کیلر می‌گوید: «توسعه فناوری خودروهای خودران تا حدودی کند شده است، زیرا تولیدکنندگان تغییر مسیر داده و روی اصلاح خودروهای الکتریکی تمرکز می‌کنند. اینها قطعاً توسط چشم انداز نظارتی هدایت می شوند، که در حال حاضر مسیری را برای پذیرش خودروهای برقی در مقیاس وسیع تسریع می کند.

دولت‌های آمریکای شمالی، اروپا و آسیا اقیانوسیه همگی ابتکارات خود را اجرا می‌کنند، به غیر از سازمان ملل متحد، و خودروسازان تحت فشار برای ارائه خدمات…

اخیراً فورد موتورز اعلام کرد که تولید فناوری خودران خود را متوقف کرده است. این اعلامیه که از سوی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان منتشر شد، سیگنال بسیار قوی را به کل صنعت ارسال کرد. وارد می‌گوید: «در حالی که در صنعت واضح بود که جاه‌طلبی‌های خودروهای خودران کاهش یافته است، این اعلامیه باور بسیاری، از مسیر حرکت آن را در کوتاه‌مدت محکم کرد»

GettyImages 1320950393

کار در روزهای سخت

تعداد حیرت‌انگیز کارمندانی که اخیراً نیروی کار را ترک کردند و دیگر برنگشتند، مانع دیگری بود که صنعت خودرو را تحت تأثیر قرار داد.

کارخانه‌ها ناگهان برای پر کردن شیفت‌ها به تکاپو افتادند و تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEMs) در زمانی که صنعت مشتاق بود ماشین‌آلات خود را دوباره راه‌اندازی کند، کوتاهی کردند. علاوه بر این، تغییری در مجموعه مهارت‌های مورد نیاز برای تغییر مدل‌های موتور احتراق داخلی (ICE) به EV وجود دارد.

کیلر می گوید: “در نتیجه کمبود نیروی کار، من فکر می کنم که ما همچنان شاهد افزایش قابل توجهی در توسعه رباتیک و اتوماسیون در پایه تامین و همچنین سایر فناوری ها در سطح OEM خواهیم بود.”

اگرچه صنعت خودروسازی بیش از 50 سال است که از ربات ها در خطوط مونتاژ خود استفاده می کند، امروزه اما خودروسازان در حال بررسی استفاده از رباتیک در تمام جنبه های زنجیره تامین هستند. استفاده از این فناوری به صنعت خودرو اجازه داده است تا یکی از خودکارترین زنجیره های تامین در سطح جهان و یکی از بزرگترین کاربران ربات ها باقی بماند. این امر همچنین ابزارهای هوش مصنوعی (AI) و هوش مجازی (VI) را که برای کمک به تضمین کیفیت، سرعت در بازار و توانایی OEM برای برآورده کردن خواسته‌های مصرف‌کننده طراحی شده‌اند، هدایت می‌کند.»

صنعت خودرو به عنوان یک فشارسنج برای سلامت بخش تولید عمل می کند، تا حد زیادی به دلیل اتکای آن به زنجیره های تامین پیچیده جهانی. با افزایش اخیر ابتکارات زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG)، فشارهای جدیدی بر خودروسازان برای نظارت و بازرسی آنها وارد شده است.

ون دن بروک می‌گوید: «تقریباً همه تولیدکنندگان خودرو به دلیل ماهیت تولید خود در سطح بین‌المللی فعال هستند، و به همین دلیل، آنها دائماً با چالش‌های بین‌المللی مواجه هستند و مجبور می‌شوند به جای رضایت به رویکرد محلی، یک رویکرد جهانی توسعه دهند.»

با رواج ترندهای محیط زیست، فرآیندها و امکانات سراسر جهان برجسته شده‌اند و صنعت خودرو قصد دارد که بدون هیچ گونه نقص، سرپا بماند و سرمایه‌گذاران خود را راضی نگه دارد. به نظر می‌رسد فناوری نقش مرکزی در کمک به شرکت‌های خودرو برای نظارت بر زنجیره تامین خود و سازگار شدن با  اختلالات عمده ایفا خواهد کرد.

ادامه ی این مقاله را در بخش دوم مطالعه کنید.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian