محصولات

اطلاعات تماس

yz0yzmzbfkzg999 800

چرا برخی از خودروهای 7 نفره و MPV ها دارای ترتیب 2-2-3 صندلی هستند؟

 

وسایل نقلیه چندمنظوره یا MPV که به عنوان «حرکت افراد» نیز شناخته می‌شوند، تنها چند دهه پیش بسیار محبوب بودند. در ابتدا، MPV ها به عنوان یک راه حل عالی برای خانواده های پرجمعیت در نظر گرفته می شدند. این مدل از خودروها با فضای بزرگتر و صندلی های بیشتر بسیار کاربردی هستند. MPV ها برای کسانی که به ظرفیت حمل بیشتری نسبت به خودروی خانوادگی خود نیاز دارند گزینه بسیار خوبی هستند.

MPV ها این روزها کمتر از گذشته رایج هستند، زیرا محبوبیت خود را به شاسی بلندها و کراس اوورها از دست داده اند. اما هنوز در مورد مفهوم MPV حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد. دو مدل ترکیبی برای چیدمان صندلی در ون های MPV وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. ترکیب 2-2-3 و 2-3-2 در خودروهای مختلف از جمله MPV و SUV استفاده می شود. البته ترکیب 2-3-2 بیشتر در SUV ها و 2-2-3 در MPV استفاده می شود و این موضوع دلایل خاص خود را دارد.

000 space mpv concept 05 01 20121

 

راحتی سرنشینان و ایجاد فضایی راحت برای خانواده یکی از مواردی است که در ون های MPV بسیار حائز اهمیت است. در مورد چیدمان صندلی های MPV و انتخاب ترکیب 2-2-3 برای چیدمان صندلی ها در این مدل خودرو، قرارگیری دقیق ردیف سوم برای سه نفر با توجه به این نکته است که معمولا یک خودروی 7 نفره نیست. با ظرفیت کامل پر نمیشود و کمترین زمانی پیش می‌آید که 7 نفر همزمان داخل خودرو حضور داشته باشند.

در ترکیب چینش صندلی‌ها به صورت 2-2-3 شما در وسط خودرو 2 صندلی مستقل خواهید داشت که از هم جدا هستند و در حقیقت یک راهروی میانی برای دسترسی راحت نفرات به ردیف آخر 3 نفره ایجاد می‌شود که این یک مزیب بسیار بزرگ خواهد بود. یک موضوع دیگر اینکه می‌توان با جابجایی و تا کردن دو صندلی میانی یک فضای بسیار باز و راحت را برای سرنشینان ردیف عقب ایجاد کرد.

در کل خودروهای ون چند منظوره یا MPV ها بعد از مدت‌ها باز هم در مرکز توجهات قرار گرفته و به دلیل سطح بالای خدمات کاربردی این خودروها، از استقبال مجدد برخودار شده اند.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian