محصولات

اطلاعات تماس

photo 1550355291 bbee04a92027

چرا انتخاب رنگ مناسب هنگام خرید خودرو مهم است؟

چرا انتخاب رنگ مناسب هنگام خرید خودرو مهم است؟

 

جالب است بدانید که بین رنگ خودرو و درصد تصادفات رابطه تنگاتنگی وجود دارد. هر چند برای بیمه گر خودرو شما فرقی نمی کند که رنگ خودروی شما مشکی، قرمز یا سفید باشد، اما در برخی کشورها به دلیل بالا بودن آمار تصادفات در برخی رنگ ها، درصد بیشتری به عنوان بیمه از رانندگان و مالکان دریافت می شود.

بر اساس بررسی تصادفات و رنگ خودروها در دانشگاهی در استرالیا به وضوح به این نتیجه رسیدند که درصد تصادفات در خودروهایی با رنگ های مشکی، آبی، خاکستری، سبز و قرمز بیشتر از رنگ های دیگر است. بر اساس این گزارش، رنگ سفید در واقع امن ترین و کم تصادف ترین رنگ در بین رنگ های خودرو است.

نکته دیگری که شاید برایتان کمی جالب و طنز به نظر برسد اما بسیاری از افراد را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، پرندگان و فضولات آنهاست. در این آزمایش به خوبی نشان داده شده است که پرندگان علاقه بیشتری به دفع فضولات خود در اتومبیل های قرمز و آبی دارند. در این آزمایش که بر روی 1000 خودرو در 5 شهر مختلف انجام شد، نشان داده شد که پرندگان در اتومبیل های آبی، مشکی و قرمز تمایل بیشتری به این کار دارند، در حالی که در اتومبیل های سفید و خاکستری و نقره ای نسبت به رنگ های دیگر، موارد مشاهده شده کمتر بود.

یکی از معیارها و سوالاتی که قبل از خرید خودروهای دست دوم مطرح می شود یا به آن توجه می شود این است که آیا این خودرو فروش خوبی دارد یا اگر تصمیم به فروش آن داشته باشیم آیا به راحتی می فروشد و آیا خریدار دارد؟ طبق آمار ارائه شده توسط گزارش محبوبیت رنگ خودرو DuPont Automotive Colour Popularity Report  در سال 2012، خودروهای سفید پرفروش ترین رنگ خودرو در میان خودروهای دست دوم بوده و پس از آن خودروهای مشکی و نقره ای قرار دارند.

 

16 2022 INFINITI QX50

رنگ سفید پر طرفدار ترین رنگ

خودروهای سفید که معمولاً بخش بزرگی از آن‌ها را در دنیای خودروهای با قیمت متوسط تشکیل می‌دهند، محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رنگ در میان رنگ‌های اتومبیل هستند و البته بی دلیل نیست که در بالا به دلایل آن اشاره کردیم. این رنگ 21 تا 24 درصد از کل خودروهای آمریکا را تشکیل می دهد و این درصد در اروپا 23 تا 24 درصد، در آسیا 22 تا 23 درصد و در جهان 22 تا 23 درصد است.

 

 

villaeste19 d2 0003

رنگ مشکی در جایگاه دوم

با وجود مشکلاتی که در بالا برای رنگ مشکی بیان کردیم، این رنگ به قدری چشمگیر و جذاب است که می تواند پس از رنگ سفید و با اختلاف کمی، دومین رنگ محبوب خودرو را به خود اختصاص دهد. در آمریکا، این رنگ 19 درصد از کل خودروها را در ARPA، 231-23، در آسیا 19-21 و در جهان 19-21 درصد از خودروها را اشغال می کند.

 

 

kiaرنگ محبوب خودرو ev6

رنگ نقره ای در جایگاه سوم

پس از این دو، نوبت به رنگ نقره ای محبوب می رسد که در آمریکا 16 درصد، در اروپا 14 درصد و در آسیا 23 درصد است.

 

پس از این سه رنگ به ترتیب رنگ های نوک مدادی، قرمز، آبی، قهوه ای و سبز در جایگاه های بعدی قرار دارند. که هر یک درصدی را از سهم رنگ خودرو ها به خود اختصاص داده اند.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian