محصولات

اطلاعات تماس

ct drivers ed police stops66

چرا افسران پلیس هنگام توقف خودرو به صندوق عقب آن دست می زنند؟

 

همانطور که بارها در فیلم ها و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی دیده ایم، وقتی ماموران پلیس خودرویی را متوقف می کنند، قبل از رفتن به سمت راننده، صندوق عقب آن را لمس می کنند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا؟

این عمل که در برخی کشورها از جمله ایالات متحده رایج است، بخشی از پروتکل امنیتی است که افسران پلیس سعی در اجرای آن دارند.

بیایید دوباره این حرکت را مرور کنیم: یک افسر پلیس ماشینی را متوقف می‌کند و در حالی که به وسیله نقلیه نزدیک می‌شود با دست راستش صندوق عقب را لمس می‌کند.

این عادت آنقدر رایج است که به وضوح نمی توان آن را تصادفی دانست و علت آن را جویا نشد.

ال پایس در مقاله ای که به این موضوع اختصاص دارد، حرکت ویژه ماموران پلیس به سمت صندوق عقب خودرو از سمت راست راننده و قرار دادن یک دست در پشت خودرو را به عنوان یک پروتکل امنیتی نامید که در کشور آمریکا و سایر کشورها اجرا می شود. در این گزارش آمده است که ماموران پلیس از بسته بودن خودرو در عقب و عدم پریدن فردی از آن اطمینان می دهند.

این حرکت اما دلیل دیگری نیز دارد که هدف آن تضمین ایمنی خود مامور پلیس در صورت بروز حادثه‌ای غیرقابل پیش‌بینی است.

whyCopsTapTailLights02 336

 

اثر انگشت پلیس بر روی خودرو مرتبط با جنایت

دست زدن به صندوق عقب در یک منطقه خاص باعث می شود اثر انگشت افسر پلیس روی خودرو باقی بماند. به این ترتیب در صورت وقوع حمله از سوی سرنشینان خودرو به افسر، شناسایی خودروی مرتبط با جرم با استفاده از این روش به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

از طرفی افسر از بغل به راننده نزدیک می شود تا در صورت جلو یا عقب رفتن خودرو، زیر گرفته نشود.

وقتی افسر مقابل در درب راننده است، دستش را هم روی سقف، درست بالای پنجره می گذارد. با این حرکت اثر انگشت افسر در قسمت دیگر خودرو باقی می ماند. مصداق این حرکت ماموران پلیس همین عبارت فارسی است که «کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند».

بنابراین اقدام ماموران پلیس در دست زدن به عقب خودروهای متوقف شده که در کلیپ ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده قابل مشاهده است، هدف امنیتی دارد و تصادفی و بدون دلیل نیست.

این حرکت به افسران اجازه می دهد تا در صورت وقوع یک حادثه جدی، شواهدی مبنی بر ارتباط خود با یک وسیله نقلیه مرتبط با جرم به جا بگذارند.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian