Skip to content Skip to footer

پیوند هوآوی و JAC در ساخت خودروی الکتریکی هوشمند

 

طبق گزارش یک پیمانکار، شرکت فناوری های هواوی با همکاری گروه خودروسازی Anhui Jianghuai با شرکت Anhui Jianghuai Automobile Co Ltd در حال توسعه وسایل نقلیه الکتریکی پیشرفته است که نشان می دهد هواوی به طور فزاینده ای در زنجیره صنعتی خودرو مشارکت می کند تا درآمد خود را افزایش دهد.

شرکت مهندسی ساخت و ساز دولتی چین در وب سایت رسمی خود اعلام کرد که یکی از واحدهای آن بخشی از کنسرسیومی است که برنده یک قرارداد مهندسی، خرید و ساخت 1.5 میلیارد یوان (218.8 میلیون دلار) برای پارک صنعتی خودروهای انرژی جدید در شهرستان فیکسی در هفی،استان آنهویی شده است.

 

CSCEC روز پنجشنبه در وب‌سایت خود اعلام کرد که پس از تکمیل، این پروژه – با مساحت ساخت حدود 510,000 متر مربع – برای ساخت خودروهایی که توسط هواوی و JAC Motors توسعه داده شده‌اند، استفاده می‌شود. یو چنگدونگ، مدیر اجرایی واحد تجاری راه حل های هوشمند خودرو هوآوی، اواخر روز سه شنبه در پاسخی به وب سایت خبری Paper.com گفت که این شرکت هیچ برنامه ای برای ساخت خودرو ندارد. این شرکت با JAC Motors همکاری می کند تا به این شرکت کمک کند تا خودروها را به روشی بهتر تولید و بفروشد.

لین شی، دبیرکل وسایل نقلیه متصل هوشمند در انجمن همکاری‌های فنی و اقتصادی چین و اروپا، گفت: «اگر هواوی واقعاً با JAC همکاری کند، این تلاش دیگری از سوی هواوی برای گسترش تجارت خودروهای هوشمند خواهد بود.»

در نوامبر 2021، آواتر اولین خودروی خود را معرفی کرد. به نظر می رسید که این خودرو آواتر 11 باشد، یک شاسی بلند سایز متوسط ​​تمام الکتریکی. بعداً، MIIT چین، 11 مورد را از طریق اطلاعیه های ماهانه شرح داد. ابعاد آواتر 11 4880 / 1970 / 1601 میلی متر و فاصله بین دو محور 2975 میلی متر است. دارای طرح 4 و 5 صندلی است. این خودرو دارای دو موتور الکتریکی با قدرت 578 اسب بخار است.

شتاب 0 تا 100 کیلومتر در ساعت 3 ثانیه طول می کشد. در مورد حداکثر سرعت، به 200 کیلومتر در ساعت می رسد. Avatr 11 دارای باتری سه تایی CATL (NMC) با ظرفیت 90.38 کیلووات ساعت است.

در مورد رانندگی خودران، سیستم رانندگی خودکار آواتر 11 شامل 3 حسگر LIDAR، رادار موج 6 میلی متری، 12 رادار اولتراسونیک و 13 دوربین است. “مغز” این سیستم پلتفرم محاسباتی هواوی است که قادر به 400 TOPS است.

 

 

Leave a comment

0.0/5