محصولات

اطلاعات تماس

66666

پلاک خودرو تا چه زمانی پس از فروش خودرو فعال است؟

 

برای بسیاری از افرادی که قصد فروش خودرو را دارند این سوال مطرح است که تا چه زمانی پلاک فعال در سیستم به آنها نشان داده می شود.

برای بسیاری از افرادی که اقدام به فروش خودرو می کنند این سوال مطرح است که تا چه زمانی پلاک فعال در سامانه به آنها نشان داده می شود زیرا برخی از این افراد تصمیم به شرکت در طرح های خرید خودرو دارند و برای آنها مهم است که پلاک فعال نداشته باشند.

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور فراجا دراین‌باره اظهار کرد: افرادی که برای فروش خودرو به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کنند از همان لحظه پلاک برایشان غیرفعال می‌شود و لاشه پلاک به انبار می‌رود و تا یک سال نگهداری می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در برخی موارد پس از گذشت یک هفته از فروش خودرو همچنان پلاک خودرو فعال است، گفت: این افراد حتماً خودرو را به صورت نمایندگی فروخته اند، پلیس بارها اعلام کرده که خرید و فروش ماشین به عنوان نماینده (فروش وکالتی خودرو)اشتباه است.

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور فراجا تصریح کرد: همچنین زمانی که خودرو به‌صورت وکالتی فروخته شود، خریدار با پلاک متعلق به فروشنده تردد خواهد کرد که اگر در این مدت خریدار با خودرو مرتکب تخلفی شود، این تخلف به نام فروشنده ثبت خواهد شد و طبیعتاً پیامدهای قانونی آن نیز به‌عهده صاحب پلاک خودرو خواهد بود.

محمدی خاطرنشان کرد: این افراد باید به مراکز شورای حل اختلاف مراجعه کنند تا روند غیرفعال شدن پلاک خودرو برایشان به جریان بیفتد.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian