16
فوریه

نگاهی اجمالی به آریزو 5 توربو اکسلنت

نگاهی اجمالی به آریزو 5 توربو اکسلنت

خودروهای چینی پس از ورود به ایران توانستند از همان ابتدا در تمامی کلاس ها با یک ویژگی مشترک خود را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهند. آپشن همیشه مهمترین مزیت خودروهای چینی نسبت به خودروهای داخلی بوده است.  اما این می تواند در هر خودرویی بسته به قیمت، سازنده و مدل خودرو متفاوت باشد.
چری آریزو 5 توربو  اکسلنت TE و IE مشابه چری تیگو 7 هستند البته گیربکس این سدان چینی CVT اتوماتیک است که با پیشرانه قدرتمند همخوانی ندارد.  گیربکس در نوع TE دارای 7 دنده مصنوعی و در نوع IE به 9 دنده مصنوعی افزایش یافته است.

سیستم فرمان آریزو 5 توربو اکسلنت TE هیدرولیک و برقی برای IE بود که یکی از مزیت های مدل جدید نسبت به مدل قبلی است.
از مهم ترین ویژگی های طراحی چری آریزو 5 توربو اکسلنت می توان به جلوپنجره بزرگ راه راه کرومی، نورهای دی‌لایت، دیواره های جانبی زاویه دار و کشیده و رینگ های اسپرت 17 اینچی اشاره کرد.
آریزو 5 توربو IE از نظر طراحی داخلی ظاهر و کیفیت بهتری نسبت به تیپ TE دارد.  داشبورد بازطراحی شده و کیلومتر شمار جدید پشت فرمان قرار گرفته است.  کلیدهای تهویه مطبوع لمس می شوند و دریچه های هوا در سطح داشبورد قرار دارند

در چری آریزو 5 توربو جدید، سیستم صوتی خودرو همانند اکثر خودروهای جدید بازار، بدون سی‌دی یا دی‌وی‌دی پلیر است. پس یا باید موسیقی دلخواه‌تان را روی فلش داشته باشید، یا باید از کابل اتصال موبایل کمک بگیرید، یا باید بلوتوث موبایل‌تان را روشن کنید. نکته آخر اینکه مالتی مدیای آریزوی جدید به سیستم‌های Android Auto و CarPlay مجهز است و به شما اجازه می‌دهد تا هم به فایل‌های صوتی در موبایل‌تان دسترسی داشته باشید، هم تماس‌های موبایل‌تان را جواب دهید و هم نویگیشن و مسیریابی موبایل‌تان را روی مانیتور خودرو مشاهده کنید.