محصولات

اطلاعات تماس

child seat reviews222

نکات ضروری در مورد صندلی ماشین کودک

 

دلیل استفاده از صندلی ماشین کودک چیست؟

شاید خیلی ها بگویند استفاده از این وسیله می تواند مفید باشد و کودک می تواند روی همان صندلی های معمولی ماشین سوار شود. خوب است بدانید که حفظ آسایش و ایمنی کودکان در صندلی های معمولی کمی مشکل است و ممکن است در این صورت آسیب ببینند.

همچنین برای راحتی بیشتر، بهتر است کودکان را در صندلی خود قرار دهید. این صندلی ها می توانند ایمنی کودک را در خودرو تا حد زیادی افزایش دهند به همین دلیل استفاده از صندلی کودک در بسیاری از کشورها یا به قانون تبدیل شده و یا فرهنگ استفاده از آن به طور کامل در رانندگی مردم جا افتاده است.

استفاده از كمربند ايمني در اتومبيل براي كودكان بسيار دشوار است و نمي تواند ايمني آنها را به خوبي تضمين كند، بنابراين صندلي هايي براي نوزادان و كودكان طراحي شده است كه به خوبي در آنها قرار مي گيرد و با بستن كمربند مي توانند تا حد زيادي از خود در طول اين مدت محافظت كنند. به این ترتیب والدین نگران نخواهند بود.

انواع صندلی کودک خودرو

صندلی‌های کودک ماشین را به ۴ صورت برای کودکان طراحی کرده‌اند که شما بسته به نیاز و سن کودک خود می‌توانید برای خرید آن اقدام کنید.

۱. صندلی کودک اتومبیل که مدل آن رو به عقب است

نام اصلی این مدل Rear-facing Car Seats است که برای نوزادان طراحی شده‌ است. در صورتی که نوزاد زیر ۲ سال دارید می‌توانید از این مدل صندلی‌ها استفاده کنید. این صندلی‌ها از دو بخش تشکیل شده‌اند، یکی پایه و دیگری خود صندلی که از پایه جدا می‌شود. پایه به صورت ثابت بر روی صندلی اتومبیل قرار خواهد گرفت و صندلی را والدین می‌توانند از اتومبیل جدا کنند. همچنین لازم به ذکر است که این صندلی‌ها فقط به صورت روبه عقب بر روی ماشین نصب می‌شوند. صندلی مذکور در نهایت می‌توانند ۱۷ کیلوگرم را تحمل کنند. در صورتی که فاصله سر کودک تا بالای پشتی صندلی کمتر از سه سانتی‌متر بود باید آن را تعویض کنید حتی اگر وزن کودک کمتر از ۱۷ کیلوگرم باشد.

91jW

2. مدل قابل تبدیل

نام لاتین این نوع صندلی ها Convertible Car Sets می باشد. می توانید از این صندلی ها برای کودکان از بدو تولد تا زمانی که دیگر نیازی به صندلی ماشین ندارند استفاده کنید.

این مزیت این نوع صندلی را به گزینه ای مناسب برای خانواده ها تبدیل کرده است. البته باید گفت که مدل قبلی قابلیت تبدیل شدن به کریر را داشت اما این مدل چنین قابلیتی را ندارد. همچنین در این مدل پایه صندلی کودک از صندلی ماشین جدا می شود که این ویژگی در مدل قبلی دیده نمی شد. صندلی های این مدل بسیار بزرگتر از صندلی های مدل صندلی های خودروی رو به عقب است.

image

3. صندلی تقویت کننده کودک

این صندلی ها Booster Seat نام دارند که بر خلاف دو مدل قبلی فقط به صورت رو به جلو قابل استفاده هستند. این صندلی ها می توانند به کودک کمک کنند تا از سطح صندلی ماشین بالاتر باشد. چنین چیزی می تواند باعث شود که کودک بتواند از کمربند ایمنی خودرو استفاده کند. این صندلی کودک برای سنین 4 تا 12 سال مناسب است.

صندلی بوستر در 2 مدل ساخته شده است که مدل اولی فقط یک قسمت برای نشستن دارد اما دومی هم قسمتی برای نشستن دارد و هم قسمتی برای حمایت از پشت و دسته هایی برای قرار دادن دست ها. لازم به ذکر است که در مدل اول باید از صندلی ماشین برای تکیه دادن استفاده شود. خوب است بدانید که صندلی های مدل دوم ایمنی بالاتری برای گردن کودک دارند.

60941

4. سه در یک صندلی (In1 Seat 3)

این نوع صندلی ها In1 Seat 3 نامیده می شوند زیرا قابلیت تبدیل به مدل های دیگر را دارند. این صندلی بسیار مورد علاقه والدین است زیرا می توان آن را به تمام مدل های قبلی تبدیل کرد. همچنین باید گفت که این مدل از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است. با رشد کودک، صندلی شرایط تغییر را دارد و می توانید از آن در حالت های رو به عقب، رو به جلو و بلند کردن استفاده کنید.

91QNiItcFQL365

نحوه استفاده از انواع صندلی ماشین کودک

ایمنی نوزادان نسبت به سایرین حساس تر است، به همین دلیل باید فقط از صندلی های رو به عقب برای آنها استفاده کرد تا به قسمت های حساس بدن آنها مانند گردن آسیبی وارد نشود.

کودکان بالای 2 سال باید روی صندلی ماشین بنشینند و صندلی آنها باید با بند مهار بسته شود. این روش باید تا جایی ادامه یابد که در صندلی جا شوند. لازم به ذکر است که برای این کودکان می توان از صندلی های رو به جلو استفاده کرد. اگر قد کودک به یک و نیم متر و یا سن او به 13 سال برسد باید از صندلی های تقویت کننده استفاده کرد.

 

ویژگی های صندلی مناسب کودک در ماشین

اولین ویژگی این نوع صندلی ها وجود کمربند ایمنی یا ایزوفیکس است. اگرچه صندلی کودک را می توان با کمربند ایمنی خودرو بست، اما وجود کمربند ایزوفیکس می تواند خطر بستن نادرست صندلی را کاهش دهد و ایمنی را افزایش دهد. محافظت از سر یکی از موارد بسیار مهم است، به همین دلیل صندلی کودک باید دارای پشتی مناسب برای محافظت از سر باشد.
داشتن بند کودک یکی دیگر از موارد مهمی است که ایمنی کودک را در صندلی افزایش می دهد. همچنین صندلی ماشین باید به راحتی تنظیم شود.

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian