Skip to content Skip to footer

نمایشگاه خودرو توکیو 2023: آخرین اخبار و تصاویر

 

در حال حاضر کمتر از 20 کانسپت توسط برخی از تأثیرگذارترین برندهای صنعت رونمایی شده است که موج جدیدی از خودروهای اسپورت برقی را سرلوحه خود قرار داده است.

با توجه به تغییر نام رویداد به نمایشگاه تحرک ژاپن، بیشتر وسایل نقلیه نمایش داده شده خودروهای برقی هستند، اما همچنان با ورود سوخت های بدون کربن و احتراق هیدروژن، شگفتی هایی برای بنزینی ها وجود دارد.

 

BMW X2

 

ب ام و X2 در نسل دوم خود به یک کوپه-SUV بزرگتر و شیک تر تبدیل شده است و همچنین گزینه پیشرانه الکتریکی را نیز در اختیار دارد. این خودرو اولین عرضه عمومی خود را در مشخصات بنزینی M35i متمرکز بر عملکرد با قدرت 296 اسب بخار و 295 پوند فوت انجام داده است.

 

Honda CI-MEV

 

یک صندلی دو نفره برای کسانی که قادر به پیاده روی طولانی نیستند و در مناطق شهری زندگی می کنند که وسایل حمل و نقل عمومی کمیاب است ساخته شده است. این خودرو همچنین نشان‌دهنده اهداف پایدار هوندا است که به جای رنگ با استفاده از رزین اکریلیک به پایان رسیده است، بنابراین می‌توان آن را راحت‌تر بازیافت کرد.

 

Honda Prelude هوندا پرلود

 

هوندا پرلود به عنوان یک کوپه اسپرت الکتریکی بازگشته است که نشان دهنده تعهد این برند به “لذت رانندگی” است. در مورد خودروی برقی جدید و شیک صحبت چندانی نشده است، اما توشیهیرو میبه، رئیس و مدیر عامل شرکت، گفت: «ما با پشتکار در حال پیشرفت در توسعه هستیم» و از مردم خواست که «انتظارات خود را بالا نگه دارند»

 

Honda Sustaina-C

 

این سوپرمینی الکتریکی برای به نمایش گذاشتن اهداف پایداری شرکت ژاپنی ساخته شده است. این خودرو کاملاً از یک رزین اکریلیک قابل بازیافت برای ترویج مفهوم “گردش منابع” ساخته شده است.

 

Lexus LF-ZC

 

اولین نگاه ما به رقیب آئودی A4 و BMW i4 که در سال 2026 عرضه می شود، LF-ZC ادعا می کند که “تجربه رانندگی هیجان انگیز” و “دوبرابر محدوده BEV های معمولی” را ارائه می دهد. این خودرو بر روی یک معماری جدید قرار دارد که زیربنای انواع خودروهای الکتریکی لکسوس و تویوتا خواهد بود، با استفاده از فرآیند تولید «گیگاکستینگ» به سبک تسلا که به طور موثر خودرو را به سه قسمت اصلی تقسیم می‌کند.

 

Lexus LF-ZL

 

LF ZL یک SUV الکتریکی بزرگ است که با تمرکز بر فناوری های جدید داخلی طراحی شده است. در داخل، داشبورد متمرکز بر روی راننده با صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی بزرگ برای سرنشین جلو مجهز شده است. لکسوس ادعا می‌کند که LF-ZL آینده‌ای را نشان می‌دهد که در آن «تحرک، مردم و جامعه را می‌توان به طور یکپارچه ادغام کرد»، از جمله تجربه رانندگی که می‌تواند برای هر فرد طراحی شود. همچنین یک هوش مصنوعی در داخل خودرو وجود دارد که خدماتی را ارائه می دهد و گفته می شود “مثل صحبت با یک خدمتکار شخصی مراقب و سازگار است”

 

با نزدیک شدن به نهمین سالگرد تولد مزدا MX-5 نسل فعلی، به طور طبیعی سؤالاتی در مورد آینده آن مطرح می شود. پاسخ این شرکت این است: یک خودروی مفهومی برقی 370 اسب بخاری با توسعه دهنده برد چرخشی Wankel که وزن آن را تنها به 1450 کیلوگرم می رساند. حتی بهتر از آن، بازگشت چراغ‌های جلوی پاپ‌آپ است که از زمانی که RX-7 در سال 2002 حذف شد، در مزدا دیده نشدند.

 

Mazda MX-5 facelift

 

قوانین ایمنی جدید، مزدا را مجبور کرده است تا مجموعه ای از فناوری های کمک راننده را برای MX-5 تعمیر کند تا آن را در فروش نگه دارد. با این حال، از این فرصت استفاده شده است تا اولین تجدید بصری رودستر پس از نزدیک به 9 سال، با چراغ‌های جدید در جلو و عقب باشد. گفته می شود که دینامیک آن نیز با دریچه گاز پاسخگوتر و تنظیمات فرمان برقی اصلاح شده تیزتر شده است.

 

Yamaha Tricera

 

یاماها در مورد سه چرخه برقی که به طور فزاینده ای محبوب می شود، از یک موتور الکتریکی نیرو می گیرد و دارای یک سیستم فرمان چرخ عقب جدید است که قصد دارد “شادی بدون فیلتر” را در محیط های شهری ایجاد کند. این شرکت گفت: «تحرک مدرن در حال تغییر به سمت رانندگی خودکار است، اما دقیقاً به همین دلیل است که یاماها موتور به اصول اولیه بازمی‌گردد.

Leave a comment

0.0/5