محصولات

اطلاعات تماس

Die MINI Generationen 1

مینی کوپر الکتریکی جدید در دو نسخه با برد تا 400 کیلومتر

 

ب ام و به تازگی نمونه اولیه تصاویری از MINI 3 درب جدید را در طول آزمایش زمستانی در مدار قطب شمال منتشر کرده است.

با توجه به اینکه نسل بعدی مینی کوپر الکتریک در اواخر سال جاری و پیش از عرضه در تابستان 2024 رونمایی خواهد شد، شرکت مادر BMW Group اطلاعات جالبی را در مورد خودروی برقی شهری آینده منتشر کرده است.

جالب اینجاست که این کار را نه با استفاده از کانال های رسانه ای خود، بلکه از طریق مجله خودروی بریتانیایی اتوکار انجام داد. رئیس جدید مینی استفانی وورست در یک رویداد پیش نمایش اخیر به نشریه گفت که هاچ بک جدید مینی کوپر پایه و اساس یک “انقلاب” در خط تولید گسترده تر این برند را فراهم می کند.

2023 mini 3 door in lapland 3

 

محدوده به روز شده مینی شامل کراس اوور الکتریکی Aceman – اولین مدل فقط الکتریکی این خودروساز – و بزرگتر مینی کانتریمن SUV است که یک نوع BEV را در کنار پیشرانه های ICE ارائه می دهد.

مینی کوپر تمام الکتریکی در می 2024 عرضه می شود و مدل اصلی این برند برای نسل بعدی “به ریشه های خود” “back to its roots” بازگردانده می شود.

علاوه بر نام “جدید” – به جای Hardtop یا Hatch که اکنون شناخته می شود، به طور رسمی Cooper نامیده می شود – این خودروی شهری دارای مسیر عریض تر، برآمدگی جلو کوتاه تر، فاصله بین دو محور طولانی تر و چرخ های بزرگتر خواهد بود.

2023 mini 3 door in lapland 2

 

این تغییرات به آن، موضع هدفمندتری نسبت به مینی هاردتاپ فعلی می دهد و در عین حال همان طول 3.8 متری (149.6 اینچی) را حفظ می کند.  همچنین به لطف DRLهای دیسکی شکل جدید اطراف چراغهای جلوی بزرگتر و حباب دار، چهره ای تازه خواهد داشت و خودروساز می گوید این به روز رسانی ها ادای احترام به اولین مینی BMW است که در سال 2000 عرضه شد.

همانطور که احتمالا تا به حال می دانید، مینی کوپر الکتریک 2024 توسط سرمایه گذاری مشترک گروه BMW با Great Wall Motor به نام Spotlight Automotive در چین ساخته خواهد شد.

2023 mini 3 door in lapland 1

 

این وسیله نقلیه بر روی پلتفرم کاملاً جدید Spotlight EV که با شریک چینی توسعه یافته و با کراس اوور Aceman EV 2025 مشترک است ساخته خواهد شد و انتخاب دو بسته باتری را ارائه خواهد کرد.

مدل پایه E دارای پکیج 40 کیلووات ساعتی (در مقایسه با مدل فعلی 32.6 کیلووات ساعتی) خواهد بود، در حالی که مدل SE درجه یک دارای بسته 54 کیلووات ساعتی خواهد بود.

Wurst تأیید کرد که این افزایش دامنه وسیعی را به همراه خواهد داشت. برد از 240 مایل شروع می شود (ما می دانیم که WLTP است)، که در مقایسه با مدل فعلی 145 مایل WLTP یک دستاورد بزرگ است.

علاوه بر این، مدیر عامل Mini اضافه کرد که بسته‌های دیگر (هنوز اعلام نشده) «دوبرابر چیزی که با همان اندازه باتری در حال حاضر ارائه می‌شود» را ارائه می‌دهد.

مینی کوپر E استاندارد مجهز به یک موتور الکتریکی خواهد بود که همان قدرت مدل فعلی – 181 اسب بخار – را ارائه می دهد، در حالی که کوپر SE یک واحد قدرتمندتر با قدرت 215 اسب بخار خواهد داشت. هر دو نوع دیفرانسیل جلو باقی خواهند ماند.

وقتی نوبت به قیمت گذاری می شود، مینی کوپر الکتریکی جدید در بریتانیا از بیش از 35500 دلار (30000 پوند) شروع می شود. مدل فعلی قیمت پایه 34300 دلار (29000 پوند) در بازار خانگی Mini دارد.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian