Skip to content Skip to footer

«میشلن» آخرین فناوری خود را به مزارع می‌برد

 

این فناوری به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا فشار باد تایر تراکتورهای سنگین و جاده‌ای را به راحتی تنظیم کنند. فناوری زن@ترا میشلن به نحوی طراحی شده که با سیستم کشف پنچری و تورم تایر (CTIS) میشلن برای تایرهای الترافلکس مخصوص کشاوری کاملا هماهنگ است و امکان استفاده از آن در تمام سایزهای میشلن وجود دارد. این سیستم امکان اتصال مستقیم به سیستم ISOBUS مرکزی تراکتورها را هم در اختیار دارد.

وقتی که سنسور این سیستم داخل تایر نصب شد، اپراتور تراکتور می‌تواند بین حالت فشار کم لاستیک برای چسبندگی بیشتر و فشار بالا برای عملکرد بیشتر در سطح جاده تغییر حالت دهد.

 

این روند فقط چند دقیقه طول می‌کشد و امکان کنترل آن توسط صفحه‌ نمایش لمسی داخل کابین تراکتور نیز وجود دارد. تنظیمات از پیش درنظر گرفته‌شده برای این سیستم به کاربر این اجازه را می‌دهد تا باتوجه به به نوع کاربرد تراکتور، فشار لازم برای تایرها ایجاد شود.

حتی می‌توان این تایرها را در حالت بدون باد تنظیم و همچنین باتوجه به باری که تراکتور حمل می‌کند، فشار باد را تنظیم کرد. یک عملکرد موقت به‌نام «BOOST» هم درنظر گرفته شده است که در مواقع لازم برای چسبندگی بیشتر، به مدت سه دقیقه فشار باد را در کمترین حالت ممکن تنظیم می‌کند.

این فناوری با اکثر تراکتورهای مدرن سازگار است و نتیجه سال‌ها تحقیق و مطالعه تیم مهندسان میشلن به وجود آمده و حال پس از تست‌های اولیه در فرانسه، میشلن تست نهایی این تایرها را در سراسر انگلیس انجام می‌دهد.

مارک وایت، مدیرفروش جهانی میشلن در بخش کشاورزی و ساختمان‌سازی گفت: «میشلن مصمم است به کشاورزان کمک کند از حداکثر عمر مفید و توانایی‌های ماشین‌آلات خود استفاده کنند. زن@ترا یک راه‌حل کامل در مدیریت همه‌جانبه لاستیک‌ها به شمار می‌رود که حتی نحوه تعامل آنها با سطح جاده یا زمین را هم درنظر می‌گیرد. وقتی تایرهای میشلن سری الترافلکس مجهز به فناوری CTIS را با این فناوری ترکیب می‌کنید، مشتری این امکان را پیدا می‌کند که فشار تایر را به سرعت تغییر داده تا به بهترین وجه در زمین کار کند.»

گفتنی است سیستم CTIS در سال ۲۰۱۷ برای افزایش فشار تایرهای کشاورزی با همکاری شرکت PTG ارائه شد.

Leave a comment

0.0/5