محصولات

اطلاعات تماس

Untitled design 3 14999

موتورهای الکتریکی نسل بعدی تسلا از شر عناصر خاکی کمیاب خلاص می شوند!

 

استفاده از عناصر خاکی کمیاب یکی از اصلی ترین موارد مناقشه علیه خودروهای برقی است و تسلا قصد دارد آن را برای همیشه کنار بگذارد.

تسلا در مراسم روز سرمایه گذار خود در سال 2024 اعلام کرد که قصد دارد مدلی از موتور الکتریکی را روانه بازار کند که به عناصر کمیاب خاکی نیاز ندارد. اگرچه ممکن است این موضوع برای اکثر افراد خیلی مهم نباشد، دلایلی وجود دارد که اهمیت بالای آن را نشان می دهد. تسلا به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید خودروهای الکتریکی، در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده است.

بسیاری از افرادی که یک خودروی الکتریکی می خرند احتمالاً زیاد به عناصر خاکی کمیاب فکر نمی کنند. حتی بسیاری از آنها نمی دانند باتری ماشین های الکتریکی از چه موادی ساخته شده اند و استفاده بیش از حد از این مواد چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت. این در حالی است که همزمان با ورود گسترده خودروهای برقی به ناوگان حمل و نقل کشورها، انتقادات به آنچه درباره این دسته از خودروها از جنبه های مختلف مطرح می شود، روز به روز بیشتر می شود.

9 electric

در همین راستا می بینیم که بسیاری از گمانه زنی ها و بحث های مطرح شده در رابطه با این مدل خودرو از سوی افراد مختلف کاملا کذب بوده و تنها با هدف جلوگیری از تولید آنها بیان می شود.

در مورد عناصر کمیاب خاکی باید گفت که بهتر است از آنها استفاده نشود. زیرا اکثر آنها گران هستند و تهیه این مواد مشکل است و در مناطقی مانند چین تهیه و فرآوری می شوند. همانطور که ایالات متحده تلاش می کند از اتکا به سایر کشورها برای تامین و فرآوری مواد دور شود، عناصر خاکی کمیاب قطعاً نگران کننده هستند. افزایش قیمت و ایجاد انحصار در تولید و فروش این مواد مورد نیاز باتری های برقی باعث شده تا بسیاری از شرکت های اروپایی و آمریکایی به دنبال نسل جدیدی از فناوری ها برای بی نیازی از این مواد باشند.

در حال حاضر اطلاعات غلط زیادی در مورد خودروهای الکتریکی و استفاده از عناصر کمیاب خاکی وجود دارد. بیشتر اوقات، کیس EV بر باتری لیتیوم یونی، پتانسیل آتش سوزی آن، موادی که از آن ساخته شده، نحوه و مکان استخراج آن تمرکز می کند و این لیست ادامه دارد. با این حال، به گفته Electrek، در حالی که باتری های برقی امروزی از مواد معدنی حیاتی استفاده می کنند، معمولاً حاوی عناصر خاکی کمیاب نیستند.
با این حال، تلاش ها برای تولید نسل جدیدی از باتری های خودروهای الکتریکی که به کمترین میزان عناصر زمین نیاز دارند، در حال انجام است.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian