21
آگوست

موافقت Zebra Zhixing با چری و علی بابا برای ساخت مشترک خودروهای هوشمند

موافقت Zebra Zhixing با چری و علی بابا برای ساخت مشترک خودروهای هوشمند

 

اخیراً کنفرانس جهانی هوش مصنوعی 2021 در شانگهای چین برگزار شد. در این کنفرانس ، Chery’s Lion Tech و Zebra Zhixing ، زیرمجموعه Alibaba، یک توافقنامه چارچوب همکاری در زمینه ایجاد یک آزمایشگاه مشترک برای هوش خودرو امضا کرده اند تا به طور مشترک تجربه جدید خودروهای آینده گرا را ارائه کرده و به دنبال ارتقاء هوشمند و تحول دیجیتالی صنعت خودرو باشند.

بر اساس این توافقنامه، Lion Tech و Zebra Zhixing یک تیم فنی برای همکاری عمیق در زمینه های عملیات داده، کابین هوشمند، ابر ماشین هوشمند و رانندگی خودکار ایجاد خواهند کرد.

از نظر عملکرد داده، دو طرف با هم همکاری خواهند کرد تا یک آزمایشگاه مشترک دیجیتالی ایجاد کنند تا تحول دیجیتالی مشاغل و خدمات کامل خودرو را تحقق بخشد.

از نظر کابین هوشمند، دو طرف به طور مشترک یک سیستم عامل هوشمند کابین را توسعه داده و یک راه حل محصول هوشمند کابین را راه اندازی می کنند ، به طوری که کابین های هوشمند مستقل و قابل کنترل ، و همچنین توسعه ثانویه و قابلیت های عملیاتی تکراری را ارائه می دهند. از نظر ابر ماشین هوشمند، دو طرف از مزایای فنی خود برای انجام همکاری همه جانبه در سرویس خودروهای هوشمند به ابر، سرویس ابرهای رانندگی هوشمند و سرویس ابرهای مسافرتی هوشمند استفاده خواهند کرد تا به اطلاعات تعاملی، خدمات پی ببرند.

Chery’s Lion Tech که در سال 2014 تأسیس شد، نهاد تجاری “بخش تجاری هوشمند” چری است و صاحب نام تجاری استراتژیک هوشمند “CHERY LION” است. Lion Tech بر توسعه فناوری و توسعه زیست محیطی کل زنجیره صنعتی ماشین هوشمند متمرکز است.

به طور خاص، این شرکت در زمینه رانندگی اتوماتیک، شبکه خودرو، عملیات داده، تولید هوشمند و خدمات مسافرتی، با هدف تحقق بخشیدن به طرح دیجیتالی و هوشمند چری در کل چرخه عمر خودرو از جمله تحقیق و توسعه، تولید، بازاریابی، کاربر، خدمات و … مشغول است.

چری یک برند خودرو مستقر در چین با نفوذ جهانی است. علاوه بر پنج پایگاه تحقیق و توسعه در سراسر جهان، این شرکت دارای قدرتمندترین تحقیق و توسعه فناوری اصلی در موتورها، گیربکس ها و شاسی ها در بین همه برندهای خودروهای چینی است و دارای یک تیم تحقیق و توسعه جهانی خودرو با بیش از 5500 نفر اعضای تیم است.