Skip to content Skip to footer

معرفی استرا ET ، شاسی بلند برقی اکسید

 

در طول هفته آخر مهرماه 1402، در جریان رویدادهای چری، دو مدل جدید خودروی برقی تحت برند اکسید به نمایش گذاشته شدند. این دو مدل، یعنی سدان اکسید استرا ES و شاسی بلند اکسید استرا ET، پیش‌تر معرفی شده بودند، اما اکنون جزئیات بیشتری از آن‌ها معرفی شده است.

برند اکسید، به عنوان لوکس‌ترین برند چری شناخته می‌شود و به‌زودی با نام تجاری اکستریم (Xtrim) وارد بازار ایران خواهد شد. همچنین، چری تمرکز خود را همزمان بر روی خودروهای برقی قرار داده است و اولین خودروی پلاگین‌هیبرید تولید داخل، تیگو 8 پرو E پلاس تحت برند فونیکس به بازار ایران عرضه خواهد شد. همچنین، چری از برند اومودا نیز با معرفی اومودا 5 برقی آماده به ورود به بازارهای جهانی، از جمله استرالیا، خواهد بود.

حالا به معرفی خودروی برقی یعنی اکسید استرا ET، می‌پردازیم. این خودرو از لحاظ فنی با سدان استرا ES بسیار شبیه است. از نظر ظاهری نیز، قابل مشاهده است که این ماشین برقی است، زیرا جلوی آن فاقد پنجره‌های معمولی است و با توجه به روند مدرن‌سازی خودروها به سمت الکتریکی شدن، این طراحی ما را به یاد محصولات تسلا می‌اندازد.

در این خودرو، یک نوار LED زیبا در امتداد جلوی ماشین قرار دارد که طراحی منحصر به فرد آن جلب نظر می‌کند. پلتفرم این ماشین از همان خودروی استرا ES بهره می‌برد و با نام E0X به بازار عرضه می‌شود.

 

اکسید استراET با دو سیستم دوچرخ محرک و چهارچرخ محرک و پلتفرم شارژ سریع ولتاژ بالای ۸۰۰ ولت عرضه خواهد شد که ۵ دقیقه شارژ آن برای مسافت ۱۵۰ کیلومتری کافی است. باتری این ماشین نیز قرار است در سه مدل 60 ، 82 و 100 کیلووات ساعتی عر ضه شود.

همچنین پیکربندی قوای محرکه این ماشین در چهار مدل خواهد بود:

تک‌موتوره ۲۳۰ کیلووات با باتری لیتیوم آهن منگنز فسفات CATL

تک‌موتوره ۱۸۵ کیلووات با باتری بلید BYD

تک‌موتوره ۲۳۰ کیلووات با باتری لیتیوم آهن فسفات CATL

دوموتوره ۲۳۰+۱۲۳ کیلووات با باتری لیتیومی سه‌گانه + باتری لیتیوم آهن منگنز فسفات CATL

به گفته چری بهترین برد پیمایش این خودرو حدود 905 کیلومتر خواهد بود.

 

Leave a comment

0.0/5