محصولات

اطلاعات تماس

6773

معایب شایع خودروهای هیبریدی

 

کمبود تعمیرگاه و ایستگاه‌های شارژ

از جمله معایب شایع خودروهای هیبریدی به خصوص در ایران فقدان تعمیرگاه و ایستگاه‌های شارژ برای این نوع از خودروها است؛ چرا که تعداد بسیار محدود خودروهای هیبریدی سبب شده تا این خودروها مانند سایر خودروهای بنزین سوز که در تمام سطوح شهر دارای پمپ بنزین هست از ایستگاه‌های شارژ بهره‌مند نباشند. از طرفی تعداد محدود این خودروها سبب شده تا تعمیرگاه‌های موجود در ایران با نحوه تعمیر آنها آشنایی نداشته باشند و بدین صورت چالش‌های فراوانی را به مالک خود تحمیل نمایند.

987

شتاب ضعیف

شتاب ضعیف از دیگر معایب شایع خودروهای هیبریدی است. به همین علت بسیاری از خریداران خودروهای هیبریدی نمی‌توانند هیجان رانندگی خود را با استفاده از این خودروها به بهترین نحو ممکن برطرف نمایند؛ چرا که موتور به کار برده شده در درون این خودروها به علت دارا بودن جنبه اقتصادی کم حجم تر است و موتور به کار برده شده در خودروهای بنزین سوز است. اغلب خودروهای عرضه شده به صورت هیبریدی دارای دو موتور درون سوز و الکتریکی است. موتور درون سوز به علت دارا بودن حجم کم نمی‌تواند نیازهای راننده را در مسیرهای بین شهری برطرف نماید.

نامعین بودن زمان تعویض باتری

یکی از معایب شایع خودروهای هیبریدی که سبب نگرانی مالکان این خودرو ها می‌شود، نامعین بودن زمان لازم جهت تعویض باتری خودرو است. خودروهای هیبریدی مدت زمان کمتری است که در میان سایر محصولات موجود از صنعت خودروسازی در بین مردم رواج پیدا کرده‌اند و به همین علت  اطلاعات دقیقی در مورد زمان تعویض باتری‌های این خودروها در ایران در دسترس نبوده و می‌تواند یکی از عوامل نگران کننده برای خریداران خودروهای هیبریدی باشد.

نکات منفی و معایب شایع خودروهای هیبریدی

  • در حالت کلی این خودروها برای محیط زیست نمی‌توانند کاملاً مناسب باشند؛ چرا که به علت دارا بودن سیستم دو موتوره علاوه بر مصرف الکتریکی دارای مصرف سوخت فسیلی هم هستند و با تولید آلاینده‌های مضر محیط زیست را به خطر می‌اندازند.
  • از جمله معایب شایع خودروهای هیبریدی، استفاده از باتری‌های بسیار گران قیمت در تولید این خودروها است؛ که نسبت به خودروهای سنتی قیمت بالایی را برای این محصولات رقم می‌زند و لازم است، مالک خودروهای هیبریدی جهت تعویض باتری به کار برده شده در خودرو خود میزان مبلغ بیشتری را نسبت به خودروهای سنتی پرداخت نمایند.
  • یکی از معایب شایع خودروهای هیبریدی که باعث شده، این خودروها نتوانند گزینه مناسبی برای سفر و یا رانندگی طولانی مدت باشند؛ این است که اگر به صورت مداوم و بیشتر از میزان تعیین شده از خودروی خود کار بکشید، مصرف سوخت آن افزایش خواهید یافت.
  • خودروهای هیبریدی در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار به علت دارا بودن جنبه اقتصادی قادر نیستند، شتاب مناسبی را در اختیار راننده خود قرار دهند.

HybridDi9007

قدرت ضعیف خودروهای هیبریدی

دومین مورد از معایب شایع خودروهای هیبریدی مربوط به قدرت ضعیف پیشرانه به کار برده شده در این خودروها است. خودروهای هیبریدی بر اساس صرفه جویی در مصرف سوخت ساخته می‌شوند، به همین علت دارای موتورهای قوی نبوده و نمی‌توانند شتاب‌های هیجان انگیزی را در اختیار راننده خود قرار دهند. خودروهای هیبریدی به دو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ که در حالت صرفه جویی انرژی با استفاده از موتور الکتریکی و در حالت قدرت با استفاده از موتور درون سوز حرکت می‌کنند.

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian