محصولات

اطلاعات تماس

99672 oli 14

مدل مفهومی سیتروئن Oli رونمایی شد، خودرویی ساخته شده از مواد بازیافتی

 

مفهوم محیط زیست در صنعت خودروسازی طی سالیان اخیر بسیار پررنگ شده است. در حالی که اکثر خودروسازان بر تولید اتومبیل‌های هیبریدی و الکتریکی تمرکز کرده‌اند، برخی شرکت‌ها همچون سیتروئن یا جنسیس به استفاده از مواد بازیافتی در اتومبیل‌های خود روی آورده‌اند. جدیدترین خودرو سبز فرانسوی‌ها، مدل مفهومی سیتروئن Oli است که از مواد بازیافتی ساخته شده است.

سیتروئن Oli یک پیکاپ شهری محسوب می‌شود و براساس اصولی همچون سادگی، پایداری و مقرون به صرفه بودن ساخته شده است. ویژگی‌های مدل‌های آتی سیتروئن را در این مدل می‌توان به خوبی مشاهده کرد.

49985 oli 9

برخی مفاهیم رادیکال را در ظاهر سیتروئن Oli می‌توان یافت. برای مثال شیشه جلوی این خودرو همانند اتومبیل‌های قدیمی به صورت عمودی طراحی شده است که نیاز به مصرف شیشه را کاهش می‌دهد و همچنین سرنشینان را از تابش مستقیم آفتاب دور نگه می‌دارد. بنابر تخمین سیتروئن، شیشه جلوی عمودی موجب کاهش 17 درصدی مصرف انرژی خودرو خواهد شد.

66573 oli 3

صندلی خودروهای معمولی از 37 قسمت مجزا ساخته شده‌اند اما صندلی‌های سیتروئن Oli تنها 8 قسمت دارند. این صندلی‌ها با استفاده از مواد بازیافتی و پرینتر سه بعدی ساخته شده‌اند و در مقایسه با صندلی‌های عادی، به 80 درصد مواد کمتری نیاز دارند. این صرفه جویی‌ها در قسمت کنسول خودرو نیز به کار گرفته شده است.

31143 oli 4 1

 

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian