محصولات

اطلاعات تماس

news 230104 mizuno

محصول مشترک سونی و هوندا!

 

سونی، غول فناوری ژاپنی، در نمایشگاه الکترونیک لاس وگاس از خودرویی رونمایی کرد که با همکاری هوندا تولید خواهد شد. این خودرو AFEELA نام دارد و در سال 2026 روانه بازار می شود.

این خودرو ظاهری ساده دارد که هوندا می گوید از سفینه های فضایی الهام گرفته شده است. درب ها دستگیره ندارند و به جای آینه دوربین دارند. بین دو چراغ جلو نمایشگری قرار دارد که علاوه بر نشان خودرو، اطلاعاتی مانند میزان شارژ باتری را نیز نمایش می دهد. راننده همچنین می تواند تصاویر دلخواه خود را در این نمایشگر نشان دهد.

AFEELAک55

 

سونی جزئیات فنی این خودرو را منتشر نکرد و تنها اعلام کرد که afila دارای 45 دوربین و سنسور است که توسط کامپیوترهایی با قدرت پردازش 800 تریلیون محاسبه در ثانیه کنترل می شوند. پردازنده گرافیکی این خودرو شبیه به آخرین مدل پلی استیشن، کنسول بازی سونی است و گرافیک آن توسط شرکت های بازی های ویدیویی طراحی شده است.

sony honda mobility afeela 9014

 

سونی می گوید سرگرمی های داخل خودرو در بازار بی نظیر است. این امکانات که شامل مجموعه ای از بازی ها و فیلم های سونی است به احتمال زیاد با پرداخت حق اشتراک در اختیار مالک قرار خواهد گرفت.

Afeela 1 A587

 

صفحه نمایش خودرو تمام داشبورد را پوشانده و دو صفحه نمایش بزرگ برای سرنشینان عقب باقی مانده است. این خودرو در سطح 2 در شهر و در سطح 3 در مناطق خاص خودران است. در سطح 2 راننده باید دست خود را روی فرمان نگه دارد و به جاده توجه کند. در سطح 3 که معمولاً در محدوده بزرگراه‌ها قرار دارد، راننده می‌تواند دست خود را از روی فرمان بردارد و به خودرو اجازه رانندگی بدهد.

این خودرو در یکی از کارخانه های هوندا در آمریکا ساخته خواهد شد و سونی می گوید که آن را مستقیماً از طریق اینترنت به فروش خواهد رساند. قیمت آفیلا اعلام نشده است اما از نظر قیمتی قرار است با خودروهایی مانند بنز و بی ام و رقابت کند.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian