محصولات

اطلاعات تماس

54 highRes

ماشین تغییر رنگ BMW واقعا چگونه کار می کند؟

BMW iX Flow در CES به نمایش گذاشته شد: ماشین تغییر رنگ BMW واقعا چگونه کار می کند؟

 

خودروی بی ام و که رنگش را تغییر می دهد. آخرین فناوری انعطاف پذیر BMW در بهترین حالت اشتباه و در بدترین حالت غیرقانونی است. خودرویی که می تواند به طور کامل رنگ خود را به میل خود تغییر دهد قطعا جالب خواهد بود اما ما نمی توانیم فکر کنیم که این ویژگی ممکن است به چه هدفی جز کمک به سرقت های بانکی خدمت کند. در حالی که قانونی بودن چنین ویژگی هنوز مشکوک است، اما یک بار دیگر ثابت می کند که BMW بر روی برخی از فناوری های پیشرفته تسلط منحصربه فردی دارد.

de color en un instante 1

آپشنی که به ماشین اجازه می دهد با فشار دادن یک دکمه رنگ را تغییر دهد. این رنگ که به دما حساس است، در یکی از جدیدترین محصولات الکتریکی این برند، iX Flow، عرضه شد. بی‌ام‌و ادعا می‌کند که این امر با استفاده از فناوری “جوهر E”  که بر روی بدنه‌ای قرار دارد که به سیگنال‌های الکتریکی که رنگدانه‌های رنگی متفاوتی را روی سطح تولید می‌کنند، پاسخ می‌دهد، ساخته شده است.

99 GIM3A29Q0.2 1
 

ب‌ام‌و مشخص نکرده است که آیا این فناوری هرگز در خودروهای تولیدی آن‌ها وجود خواهد داشت یا خیر و با توجه به سابقه قبلی خود در محدود کردن فناوری رادیکال فقط به محصولات نمایشی حضور تجاری این خودرو در بازار بعید خواهد بود. در گذشته، خودروساز باواریایی خودروهایی مانند کانسپت GINA Light Visionary را نیز معرفی کرده است که به جای فلز رنگ‌شده، بدنه خودرو با پوسته‌ای پارچه ای پوشانده شده بود. خوشبختانه، آن نیز به تولید نرسید.!

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian