محصولات

اطلاعات تماس

Lamborghini Huracan

لامبورگینی هوراکان استراتو اپرا یونیکا معرفی شد

 

لامبورگینی برای گرامیداشت ۶۰ سالگی خود از نسخه تک ساخت هوراکان استراتو با نام اپرا یونیکا رونمایی کرده است.

در سال ۲۰۱۳ و برای گرامی داشت ۵۰ سالگی لامبورگینی نسخه‌ای منحصربه‌فرد و تک ساخت از گالاردو با نام اگویستا معرفی شد. آن خودروی تک‌نفره هرگز به‌صورت عمومی عرضه نشد و در گاراژ لامبورگینی باقی ماند. حالا و در سال ۲۰۲۳ شاهد معرفی نسخه تک ساخت دیگر از محصولات لامبورگینی برای گرامی داشت ۶۰ سالگی این خودروساز هستیم که براساس هوراکان (اوراکان) شکل گرفته است.

 

بخش سفارشی ساز لامبورگینی با نام اد پرسونام مسئول تولید خودروی موردبحث بوده است. آنچه در نگاه اول جلب‌توجه می‌کند رنگ بدنه خاصی است که از آب‌ها و آسمان ساردینیا الهام می‌گیرد. این پوشش ویژه متشکل از سه رنگ و پوشش است و برای شبیه‌سازی اثر کریستال مایع یخ‌زده معرفی می‌شود.

 

ezgif.com gif maker 1

 

اولین پوشش رنگ بکار رفته در بدنه خودرو آبی آمنیس است و پس از آن رنگ آبی گریفو به‌صورت دستی بر روی بدنه پاشیده می‌شود و نهایتاً در مرحله آخر نوبت به رنگ آبی فدرا می‌رسد. در کل برای تکمیل رنگ‌آمیزی بدنه لامبورگینی هوراکان استراتو اپرا یونیکا به بیش از ۳۷۰ ساعت زمان نیاز است. همچنین برای تکمیل طرح بدنه نیز از سقف و رکاب‌های مشکی مات استفاده می‌شود و اسپلیترها و قوس چرخ‌ها نیز به همین رنگ درمی‌آیند. رینگ‌های ۱۹ اینچی مشکی مات نیز تکمیل کننده ظاهر خودروی موردبحث هستند.

Lamborghini Huracan Sterrato Opera Unica 9

 

لامبورگینی برای کابین از تریم فیبر کربن و چرم آبی استفاده کرده است. این پوشش ویژه را می‌توانیم روی صندلی‌ها، داشبورد و پانل درب‌ها مشاهده کنیم. همچنین در قسمتی از داشبورد و فرمان خودرو نیز چرم یاد شده با آلکانترا بکار می‌رود.

Lamborghini Huracan Sterrato Opera Unica 8

 

برخلاف اگویستا که هرگز عرضه نشد اوراکان استراتو اپرا یونیکا بخشی از برنامه تولید ۱۴۹۹ دستگاهی این خودروست. به عنوان یادآوری باید گفت لامبورگینی قبلاً تمامی نسخه‌های برنامه ریزی شده اوراکان برای تولید را به فروش رسانده است و بنابراین امکان سفارش آن وجود ندارد. آخرین محصول ۱۰ سیلندر تنفس طبیعی لامبورگینی تا نیمه دوم سال ۲۰۲۴ مونتاژ خواهد شد و در همان زمان اوروس درون‌سوز نیز به پایان راه خود خواهد رسید. قرار است تا پایان سال آینده میلادی جانشین‌های پلاگین هیبریدی هر دو خودرو معرفی شوند.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian