Skip to content Skip to footer

فناوری متصل و هوش مصنوعی خودرو

فناوری متصل و هوش مصنوعی به وضوح راه رو به جلو در پیش گرفته است

 

هم گوگل و هم آمازون شراکت استراتژیک کلیدی با برندهای خودرو را اعلام کردند تا بتوانند فناوری متصل و «محاسبات محیطی» را به وسایل نقلیه شخصی شما بیاورند و خودروها را در مجموعه‌ای از دستگاه‌های هوشمند در حال رشد ادغام کنند.

شرکت “زوکس”(Zoox) متعلق به شرکت “آمازون”(Amazon)  نخستین روبوتاکسی خودران که یک وسیله نقلیه کوچک چهار چرخ دو جهته و فاقد فرمان است

 

گوگل که با ولوو کارز شریک شده است با شرکت هایی مانند آمازون رقابت خواهد کرد که مجموعه ای از قراردادهای جهانی چند ساله را با Stellantis منعقد کرده است. در حالی که گوگل به استفاده از ویژگی Android Auto خود برای کار یکپارچه با خودرو و ارائه به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ ادامه می‌دهد، آمازون می‌خواهد خدمات وب خود مانند Amazon Last Mile را به گونه ای ادغام کند که برای بخش خودرو ضروری شود.

خودروسازان برای ارائه انواع خدمات صوتی، از به‌روزرسانی‌های زنده ترافیک، ناوبری سه‌بعدی گرفته تا اطلاعات بی‌درنگ درباره محیط اطراف شما، که همگی با هوش مصنوعی و رایانش ابری پشتیبانی می‌شوند، صف می‌کشند. Stellantis، که نام تجاری Jeep و Citroen آن در هند فعالیت می کنند، قصد دارد یک پلت فرم STLA SmartCockpit بسازد که از سال 2024 در خودروهای Stellantis یافت خواهد شد.

 

 

Leave a comment

0.0/5