محصولات

اطلاعات تماس

How Long do Cars Last 1

عمر مفید خودروی ما چقدر است؟

 

اگر ما هر چند سال یک بار بیرون برویم و یک ماشین جدید بخریم، خودروسازان دوست خواهند داشت. اما همه ما با این فرکانس وارد نمایشگاه ها نمی شویم.

شما باید با یک لبخند بزرگ در جاده رانندگی کنید، زیرا مطمئناً ارزش پول خود را از آن گرفته اید. Consumer Reports (www.consumerreports.org / ) می گوید که میانگین طول عمر یک وسیله نقلیه جدید این روزها حدود 8 سال یا 150000 مایل است.

البته برخی از وسایل نقلیه خوش ساخت در صورت نگهداری مناسب می توانند 15 سال و 300000 کار کنند.

howlongdocarslast min

هیچ راهی وجود ندارد که بگوییم خودروی شما تا چه مدت دیگر بدون مشکل می ماند، اما در جایی پایین جاده، حتی با بهترین تعمیر و نگهداری، بخش عمده ی آن از کار خواهد افتاد. جان ایبوتسون در مرکز تست خودکار گزارش مصرف‌کننده می‌گوید: «وقتی یک وسیله نقلیه از 200000 مایل فراتر می‌رود، شما با زمان قرض‌شده سوار می‌شوید و ماشین پول شما را پس می‌دهد»

Consumer Reports در شماره آوریل خود نتایج بررسی سالانه قابلیت اطمینان خودرو را منتشر کرد. ویراستاران می گویند: «وسایل نقلیه آسیایی تا حد زیادی قابل اعتمادترین هستند. خودروهای ژاپنی و کره ای به طور متوسط ​​12 مشکل در هر 100 خودرو داشتند. این مجلات گزارش می‌دهند که سازندگان آمریکایی «از نظر قابلیت اطمینان به آسیایی‌ها نزدیک‌تر شده‌اند» و به‌طور میانگین در هر 100 خودرو 18 مشکل وجود دارد. سازندگان اروپایی هنوز هم «غیرقابل اعتمادترین» هستند، با 21 مشکل در هر 100 خودرو.

2023 Toyota Crown Platinum 014H 4 1500x900 1

 

Consumer Reports که یکی از معتبرترین منابع در مورد قابلیت اطمینان خودرو به حساب می‌آید، خودروهای جدید را بر اساس چندین معیار از جمله تست جاده جامع، ارزیابی ایمنی و قابلیت اطمینان پیش‌بینی‌شده و رضایت مالک بر اساس داده‌های نظرسنجی ارزیابی می‌کند. در سال 2021، Consumer Reports دریافت که لکسوس، مزدا و تویوتا قابل اعتمادترین وسایل نقلیه را دارند.

lexusnx 01

نگهداری و تعمیرات کلیدی برای نگه داشتن خودرو در جاده

به غیر از کیفیت ساخت و شهرت برای قابلیت اطمینان، حفظ وسیله نقلیه خود با پیروی از برنامه های خدمات توصیه شده و جایگزینی اقلام فرسوده مانند لاستیک ها و ترمزها می تواند کمک زیادی به دوام بیشتر خودرو و جلوگیری از مشکلات پرهزینه در جاده کند. به عنوان مثال، اگر از تعویض روغن موتور در فواصل زمانی توصیه شده صرف نظر کنید، می تواند عمر موتور را به میزان قابل توجهی کاهش داده و حتی منجر به خرابی موتور شود. اگر در صورت نیاز از تعویض لنت ترمز غفلت کنید، ممکن است به لنتهای ترمز خود آسیب برسانید، که تعویض آن ها بسیار گران تر از لنت ها است.

2023 mazda cx 50 4dr suv 25 turbo meridian edition fq oem 1 1600

آب و هوای سخت سایش را تسریع می کند

وقتی مردم می پرسند، “ماشین ها چقدر عمر می کنند؟” آنها اغلب آب و هوا را فراموش می کنند، اما محیط یک ماشین نیز می تواند بر طول عمر آن تأثیر بگذارد.

خودروهایی که در معرض زمستان های سخت و قرار گرفتن منظم در معرض نمک جاده قرار می گیرند، در مقایسه با خودروهایی که عمر خود را در آب و هوای گرم گذرانده اند، خوردگی سریعی را تجربه خواهند کرد. به طور مشابه، خودروهایی که در نزدیکی خطوط ساحلی نگهداری می شوند نیز ممکن است شاهد خوردگی پیشرفته از هوای شور باشند.

درمان های مدرن ضد زنگ بهتر از گذشته هستند، اما نمک در نهایت عوارض خود را خواهد داشت. شستن منظم خودرو، از جمله محل موتور و زیرشاخه، می تواند به میزان قابل توجهی این نوع آسیب را کاهش دهد.

وسایل نقلیه نرم افزاری تر می شوند. در همان زمان، خودروسازان به طور فزاینده ای دکمه های فیزیکی را به نفع صفحه نمایش های لمسی تمیزتر کنار گذاشته اند.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian