15
دسامبر

صافکاری خودرو چیست!؟

 صافکاری خودرو چیست!؟

صافکاری ماشین به فرایندی میگویند که در آن سعی بر این می‌شود که نقاط یا قطعات آسیب دیده توسط مجموعه اعمال صافکاری ترمیم شوند. صافکاری هم مانند خیلی از امور دیگر اصول خود را دارد و برای داشتن یک صافکاری خوب بر روی بدنه خودرو نیاز به یک صافکار خبره است.
همه ما میدانیم که حادثه خبر نمی‌کند! تقریبا برای خیلی از ما اتفاق افتاده که خودرویمان به صافکاری نیاز داشته باشد؛ ولی دقیقا چه وقت به صافکاری نیاز داریم و یک صافکاری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

صافکاری در واقع امری است که در مواقع برخورد بدنه با جسم دیگر مورد نیاز میشود. خیلی وقت ها در جریان یک حادثه ممکن است خودرو دچار خط و خش و یا حتی پریدگی رنگ روی قسمت فلزی بدنه شود؛که یک پولیش کار حرفه‌ای با یک دستگاه پولیش میتواند بدنه خودرو شما را مانند روز اول تمیز و نو کند و نیازی به صافکاری ندارد.

جهت تعمیر قسمت صدمه دیده بدنه اتومبیل، دو حالت کلی وجود دارد:

· آسیب سطحی:

اگر صدمه‌ای که به خودرو وارد می‌شود، منجر به خراشیدگی یا ناهمواری جزئی در سطح بدنه شود؛ به راحتی با روش‌هایی مانند پولیش یا صافکاری بدون رنگ، قابل رفع است.

· آسیب عمقی:

در صورتی که اتومبیل، صدمه جدی دیده باشد؛ تنها راه، صافکاری ماشین و به اصطلاح چکش زدن آن است که در بیشتر مواقع بدون رنگ، امکان‌پذیر نیست.

امیدواریم که هیچوقت دچار حادثه نشین! اما اگر روزی خدای نکرده اتفاقی برای بدنه خودروی شما پیش اومد بدونید تیم صافکاری و نقاشی نمایندگی دل افکار با کادری مجرب در کنار شماست…