محصولات

اطلاعات تماس

پلیمری

سرامیک خودرو و هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

سرامیک خودرو و هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

 

پوشش سرامیکی یکی از بهترین روش هایی است که برای محافظت از بدنه خودرو در برابر آلودگی هوا و خط و خش استفاده می شود. شاید برایتان جالب باشد که یک پلیمر مایع می تواند زیبایی و درخشش خودرو را تا این حد حفظ کند و مانند یک روکش از آن مراقبت کند.

معمولاً بین پوششی که با استفاده از پلیمر مایع روی سطح خودرو قرار می گیرد و رنگ خودرو پیوندی وجود دارد. یکی از بهترین ویژگی های روکش نانو بدنه خودرو این است که با چشم قابل تشخیص نیست به همین دلیل رنگ خودرو تغییر نمی کند و مشکلی برای فرد استفاده کننده ایجاد نمی کند.

سرامیک خودرو یک پلیمر مایع است که بدنه خودرو را پس از استفاده مانند یک لایه شفاف می پوشاند و آن را از هرگونه آسیب محافظت می کند. این پوشش سرامیکی می تواند از خودرو در برابر خط و خش، آلودگی هوا و سایر عوامل مضر محیطی محافظت کند و باعث می شود خودرو پس از چندین سال استفاده، جذابیت و ظاهر درخشان خود را در روز اول حفظ کند. پوشش سرامیکی در واقع رنگ خودرو را زنده می کند.

هنگامی که خودرو به طور مداوم در معرض نور خورشید قرار می گیرد، به مرور زمان تغییراتی در رنگ خودرو ایجاد می شود و درخشش و زیبایی خود را از دست می دهد. نور خورشید و تمامی آلاینده های موجود در هوا مانند اسید سولفوریک و … باعث تغییرات اساسی در رنگ خودرو می شوند. همه این موارد باعث شده مردم از سرامیک خودرو استفاده کنند.

انواع سرامیک خودرو

موضوع دیگری که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، انواع سرامیک خودرو است. یکی از ویژگی هایی که سرامیک خودرو می تواند داشته باشد، ویژگی نانو بودن است. در صورت استفاده از سرامیک های مرغوب خاص برای خودرو، خودروی مورد نظر از آلودگی های مختلف، گرد و غبارهای فراوان موجود در هوا در امان بوده و درخشش و زیبایی اولیه خود را حفظ خواهد کرد.

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام استفاده از سرامیک های خودرو باید مورد توجه قرار گرفته شود، توجه به آب و هوای منطقه ای است که خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مختلف سرامیک های خودرو عبارت اند از:

سرامیک پلیمری

یکی از بهترین انواع سرامیک های مورد استفاده برای مقاوم سازی بدنه خودرو، سرامیک های پلیمری است. این نوع سرامیک طوری روی بدنه خودرو قرار می گیرد که گویی جزئی از بدنه خودرو است. یکی از بهترین ویژگی های این نوع سرامیک این است که در هنگام استفاده به راحتی از بدنه خودرو جدا نمی شود.

سرامیک کوارتز

نوع دیگری از سرامیک هایی که برای محافظت از بدنه خودرو در برابر خط و خش و … استفاده می شود، سرامیک های کوارتز هستند. این نوع سرامیک ها مقاومت بسیار بالایی دارند. یکی از بهترین ویژگی های سرامیک های کوارتز مقاومت عالی در برابر خط و خش، ماندگاری طولانی و افزایش سطح زیبایی خودرو می باشد.

 

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian