محصولات

اطلاعات تماس

463524 min

سخت‌ترین ماشین‌هایی که هنوز در جاده هستند

سخت‌ترین ماشین‌هایی که هنوز در جاده هستند

 

زمانی که مردم به دنبال وسیله نقلیه جدید هستند، به دنبال ویژگی های متفاوتی می گردند که یکی از آنها سختی آنهاست. یک وسیله نقلیه سخت فشار بیشتری را تحمل می کند، به این معنی که می توانید آنها را بدون نگرانی در مورد آسیب وارد ماجراجویی کنید.

یک ماشین بادوام به این معنی است که دوام بیشتری در رانندگی دارد و نیاز به نگهداری کمتری دارد. طیف وسیعی از خودروهای سخت وجود دارد که بسیاری از آنها هنوز در جاده‌های شهری و بزرگراه‌ها تردد می‌کنند.

تویوتا کمری مدل ۱۹۹۲ به بعد

1994 1995 Toyota Camry2

قطعاً همهٔ خودروسازان دوست دارند محصولاتشان به دوام بالا شهرت پیدا کنند و تویوتا پادشاه این شهرت در ایالات‌متحده و سراسر جهان است. این شهرت زمانی جدی شد که تویوتا کمری مدل ۱۹۹۲ را به‌عنوان مدلی جهانی معرفی کرد. این خودرو به دلیل تعمیر و نگهداری ساده، به قابلیت اطمینان و هزینه‌های نگهداری پایین شهرت یافت. سپس با افزایش سن این نسل از کمری، دیدن کارکردهای ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار کیلومتر روی صفحه آمپر آن به موضوعی معمول تبدیل شد درحالی‌که عمر مورد انتظار آن ۲۵۰ هزار کیلومتر بود. حتی تاکنون کمری‌هایی با کارکردی بیش از ۵۰۰ هزار کیلومتر را دیده‌ایم که مالکان آن‌ها گفته‌اند در طول این سال‌ها فقط روغن خودرو را عوض کرده‌اند. تویوتا کمری هرگز خودروی هیجان‌انگیزی نبوده است اما قطعاً شهرت فوق‌العاده‌ای به دوام و قابلیت اطمینان دارد.

 

هوندا آکورد مدل ۱۹۸۹ به بعد

Honda Accord 1990 1993al

همانند کمری، نسل سوم هوندا آکورد نیز به دلیل دوام بالای خود در دهه 90 شناخته شد. نسل سوم و چهارم این سدان ژاپنی به خودروهای جاودانه معروف شده اند که همین امر دلیل دیدن نمونه هایی با بیش از 1.5 میلیون کیلومتر است.  به عنوان مثال، یک آکورد 1990 در سال 2011 از مرز 1 میلیون مایل عبور کرد و مالک کاری جز سرویس های دوره ای توصیه شده توسط سازنده انجام نداده بود. هوندا به صاحب این خودرو یک آکورد صفر کیلومتر داد. اخیراً در سال 2019، یک آکورد مدل 2000 در کارولینای شمالی از مرز یک میلیون مایل عبور کرد.

 

تمام مدل‌های قدیمی ولوو

volvo 240

محصولات ولوو با نام‌های سه عددی متعلق به دهه‌های ۷۰، ۸۰ و اوایل ۹۰، به تانک‌هایی شهرت دارند که هیچ‌گاه از بین نمی‌روند. بسیاری از نمونه‌های ولوو ۲۴۰ استیشن توسط والدین به فرزندان دانشجو داده شدند و با جان سالم به دربردن از سفرهای جاده‌ای طولانی و تعمیرات و سرویس‌های دیربه‌دیر، به دست مالکین چهارم و پنجم رسیدند؛ اما مشهورترین ولوو به جان‌سختی، یک P1800 مدل ۱۹۶۶ متعلق به شخصی در نیویورک است که در سپتامبر سال ۲۰۱۸ به کارکرد سه میلیون مایل معادل ۴.۸ میلیون کیلومتر رسید. همچنین یک ولوو ۲۴۵ GL مدل ۱۹۷۹ که به‌عنوان خودروی شرکتی مورداستفاده قرار می‌گرفت نیز توانست به کارکردی بیش از ۲.۵ میلیون کیلومتر دست پیدا کند.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian