محصولات

اطلاعات تماس

4. SD 05 landing ©SkyDrive scaled

ساخت پارکینگ برای خودروهای پرنده در ژاپن

 

شرکت‌های بیشتری وارد تجارت ماشین‌های پرنده می‌شوند، که به هواپیماهای عمودی با نیروی الکتریکی اشاره می‌کنند که عمدتاً با خلبان خودکار هستند، اما نبود مکان‌های فرود به یک مسئله تبدیل شده است. انتظار می رود این حرکت پارک24 که حدود 20000 پارکینگ را در اختیار دارد، سایر اپراتورها را به ورود به این فضا ترغیب کند.

Park24 یک پایگاه برخاست و فرود را در گوشه ای از پارکینگی که مدیریت می کند در منطقه کانسای، نزدیک به یومهشیما، جزیره ای ساخته دست بشر که محل برگزاری نمایشگاه جهانی 2025 خواهد بود، ایجاد خواهد کرد. این شرکت دستورالعمل های چنین مکان های طراحی شده در اروپا و ایالات متحده را، با هدف گسترش تجارت در سراسر ژاپن رعایت می کند.

pop up next 8

 

Park24 اولین اپراتور پارکینگ ژاپنی خواهد بود که وارد تجارت خودروهای پرنده می شود. این شرکت با Skyports، یک شرکت مستقر در بریتانیا که چنین پایگاهی را در اروپا توسعه داده و راه اندازی کرده است، همکاری خواهد کرد. لات کانسای می تواند هواپیماهایی با اندازه های مختلف را در خود جای دهد، از هواپیماهای کوچک که می توانند یک یا دو مسافر را جابجا کنند تا هواپیماهایی که ظرفیت پنج نفر دارند و برای پروازهای طولانی تر مناسب هستند.

دستورالعمل های اروپایی تصریح می کند که این پایگاه ها به دلایل ایمنی و مقرراتی باید حداقل دو برابر اندازه هواپیمای مورد نظر از نظر طول و عرض باشد.

t 778372bfd0f04fb4b93cb5b4d7ffd720 name 1 1920x1080 30p 00 01 06 08 Still014

 

به طور کلی مساحتی به طول تقریبی 3000 متر مربع مورد نیاز است و همه پارکینگ های تحت مدیریت پارک24 برای این منظور مناسب نیستند. توسعه خودروهای پرنده به ویژه در میان سازندگان اروپایی و آمریکایی در حال شتاب گرفتن است. در ژاپن، هلدینگ ANA و تویوتا موتور بررسی امکان همکاری با سازندگان نوظهور ایالات متحده را برای راه اندازی خدمات پروازی به موقع برای نمایشگاه 2025 آغاز کرده اند. خطوط هوایی ژاپن نیز قصد دارد این سرویس را در همان سال راه اندازی کند.

از سوی دیگر، تامین امنیت پایگاه های برخاست و فرود در مناطق پرجمعیت دشوار است. اگر بتوان از پارکینگ های موجود به طور موثر استفاده کرد، می توان انتظار داشت که تعداد این مکان ها افزایش یابد. ماشین های پرنده نیازی به باند فرودگاه ندارند و انتظار می رود زمان سفر را در مقایسه با سفر با ماشین های زمینی کاهش دهند. وزارت زمین، زیرساخت، حمل و نقل و گردشگری ژاپن در نظر دارد تا سال 2030 از خودروهای پرنده استفاده گسترده کند.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی یانو، انتظار می‌رود بازار جهانی وسایل نقلیه پرنده تا سال 2050 از 120 تریلیون ین (946 میلیارد دلار) فراتر رود.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian