محصولات

اطلاعات تماس

HDhEo6gFjSgWAQy39WScPE scaled

ری برندینگ لوگوی خودروسازی های معروف (بخش اول)

 

ری برندینگ یک لوگو یا بازسازی لوگوی خودرو، کار دشواری در تاریخ یک برند است. برای بسیاری از خودروسازان، آرم آنها نشان دهنده چندین دهه میراث و تاریخ است. اما در سال های گذشته، بسیاری از خودروسازان لوگوی نمادین و کلاسیک خود را تغییر داده و دوباره طراحی کرده اند. برخی از آنها بهتر هستند اما برخی دیگر بدتر شده اند. اما اکثر آنها به طور شگفت انگیزی مینیمال هستند.

لوگوهایی با لبه های اریب و روکش های نقره ای مدت هاست که از دور خارج شده اند. امروزه، گرافیست ها لوگوها را – حتی خارج از صنعت خودرو – به شکل های دوبعدی ملایم تغییر داده‌اند. موج جدید طراحی‌های مجدد لوگوها از تغییر لوگوی Mini در سال 2015 آغاز شد، و در ادامه برندهایی مانند آئودی، استون مارتین و BMW در سال‌های بعد از آن لوگوی سابق خود را باز طراحی کردند.

 

 Aston Martin استون مارتین (2022)

مارتین

 

بال های نمادین استون مارتین (Aston Martin) از هنگامی که در اوایل دهه ۱۹۳۰ تولید شد، تغییر چندانی نکرده است. اما در سال ۲۰۲۲، با ری برندینگ، این شرکت لوگوی فرشته خود را با خطوط کمتر و با برجسته کردن علامت کلمه “استون مارتین” ساده تر کرد.

 

Audi آئودی (2022)

جدید آئودی Audi با لوگوی کلاسیک و قدیمی

 

لوگوی جدید آئودی (Audi) با لوگوی کلاسیک و قدیمی آن تفاوت چندانی ندارد.  لوگوی اولیه شرکت که به شکل حلقه های در هم تنیده است اولین بار در سال ۱۹۶۹ معرفی شد و در سال ۲۰۰۵ با طراحی مجدد رنگ نقره ای رنگ گرفت. در ری برندینگ لوگو، این شرکت لبه های برجسته لوگوی پیشین را کنار گذاشت و به سراغ طراحی دوبعدی مد روز رفت.

 

BMW بی ام و (2021)

ezgif.com webp to jpg 2

 

به خاطر ارزش و اعتبار بی ام و (BMW)، آرم گرد بی ام و از زمان معرفی آن در سال ۱۹۱۷ تغییر چندانی نکرده است. اما در ری برندینگ ظاهر لوگوی جدید از یک رویه متداول در این لیست پیروی می کند: صاف کردن لبه های اریب. در بازآفرینی لوگو خودرو که از سال ۱۹۹۷ استفاده می شد، تغییرات مختلفی ایجاد شد. رنگ سیاه دور لوگو حذف شد، برای ظاهری صاف تر و مینیمال و با عناصر کمتر رنگ‌های آبی و سفید نیز از بین رفته‌اند.

 

Bugatti بوگاتی (2022) – یک ری برندینگ لوگو مینیمال

Bugatti

 

بوگاتی (Bugatti ) با بازآفرینی لوگو خودرو خود در سال ۲۰۲۲ به سمت مسیری بسیار مینیمالیستی رفت. بیضی قرمز کلاسیک حذف شده و به جای آن یک علامت کلمه بوگاتی ساده و ظریف قرار گرفته است. با این حال، تا کنون، حتی جدیدترین مدل‌های بوگاتی نیز هنوز از لوگوی قرمز رنگ قدیمی استفاده می‌کنند و لوگوی جدید بیشتر برای مصارف شرکتی است.

 

Buick بیوک (2022) – یک ری برندینگ لوگو کامل

جدید بیوک Buick

 

لوگوی جدید بیوک (Buick) مسلماً یکی از معدود مواردی در این لیست است که نسبت به طراحی قبلی تغییرات بیشتری به غیر از صاف کردن لبه ها داشته است. در ری برندینگ لوگوی جدید نشان‌های سه ‌سپر داخل دایره لوگو، از داخل حلقه دایره‌ای شکل لوگو خارج و بازطراحی شده و به‌طور مرتب در کنار هم قرار گرفتند.

 

Cadillac کادیلاک (2021)

ezgif.com webp to jpg 1 1

 

در بازآفرینی لوگو خودرو کادیلاک (Cadillac)، تاج کادیلاک قسمت های قرمز، آبی و طلایی خود را برای رسیدن به یک طرح سیاه و سفید شیک از دست می دهد. شکل کلی تغییر نکرده است، اما مجدداً، طراحان لوگو را برای داشتن طرحی دوبعدی بر خلاف لبه‌های برجسته طرح قبلی صاف کرده اند.

 

Fiat  فیات (2020)

Fiat لوگوی

 

فیات (Fiat) لوگوی خود را در سال ۲۰۲۰ ساده کرد و نشان گرد و تا حدودی نمادین خود را به علامت به شکل کلمه بلندتر تغییر داد. مدل های کرونوس آمریکای جنوبی و ۵۰۰ جدید جزو اولین مدل هایی بودند که به طور رسمی از لوگوی جدید فیات برای مدل سال ۲۰۲۲ استفاده کردند.

ادامه این مقاله را در بخش بعد مطالعه کنید.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian