محصولات

اطلاعات تماس

Rebranding a logo or rebuilding a car logo2

ری برندینگ لوگوی خودروسازی های معروف (بخش دوم)

 

 

ری برندینگ لوگو برترین خودروسازان

 

FCA / Stellantis (2020)

FCA Stellantis 2020

این یک ری برندینگ لوگو ساده نیست بلکه یک تغییر نام تجاری کامل است. FCA  و PSA  از سال 2020 به این طرف به Stellantis تغییر نام داده اند. ساختار جدید یک لوگوی به روز شده جدید با نام جدید نیز دارد.

 

Citroën سیتروئن (2016)

 

سیتروئن (Citroen) در طی ری برندینگ، لوگو خود را ساده تر کرد و در عین حال بعضی از نشانه های قدیمی خود را در این فرآیند دوباره احیا کرد. فلش‌های دوگانه رو به بالا اکنون با انحراف کمتر در یک نشان بیضی شکل قرار گرفته‌اند. این تغییر به آرم اولیه سیتروئن مربوط به سال ۱۹۱۹ بازمی‌گردد.

 

General Motors  جنرال موتورز (2021)

 

General Motors

 

جنرال موتورز (General Motors) لوگو خود را در سال ۲۰۲۱ ری برندینگ کرد. در طی این تغییر لبه‌های تیز و حروف با لبه های سخت حذف شد تا برند شیک‌تر و مدرن‌تر شود. لبه‌های آبی روشن لوگوی جدید نشان‌دهنده «آسمان پاک» است. زیرا این شرکت به مسیر خود در تولید خودروهای الکتریکی ادامه می‌دهد. با این وجود لوگوی جدید جنرال موتور به اولین طراحی مجدد در ۵۰ سال گذشته شباهت دارد.

 

infiniti اینفینیتی (2023) – یکی از جدیدترین ری برندینگ لوگو ها

infiniti

 

در ری برندینگ لوگو، اینفینیتی (Infiniti) کار زیادی روی لوگوی خود انجام نداده است. اما نشان جدید کمی متفاوت از نشان قبلی به نظر می رسد. این لوگو دارای یک دهانه گسترده تر در پایه و یک “جاده” باریکتر در مرکز است که در انتها به هم متصل نمی شود. اینفینیتی می گوید ظاهر جدید “از نظر بصری افق را برجسته می کند.“

 

جگوار –  لندرور  JLR (2023)

– لندرور JLR 2023

 

برندهای جگوار و لندرور به تنهایی قصد ری برندینگ لوگو خود را ندارند. اما مجموعه این دو شرکت به سمت یک نام و طراحی جدید حرکت می‌کند. جگوار لندرور سابق، JLR جدید هویت خود را ساده تر کرده و برای نمایش آن از یک لوگو با حروف مخفف ساده رونمایی کرده است.

 

KIA کیا (2021)

KIA

ری برندینگ لوگو کیا (Kia) یکی از بحث برانگیزترین تغییرات این لیست است. این شرکت نماد بیضی شکل دیرینه خود را کنار گذاشت و یک لوگوی جدید و فوق العاده شیک را ارائه کرد. اما عدم وجود فاصله کافی بین “I” و “A” در “KIA” هنوز باعث شده است که بعضی افراد در اینترنت به این فکر کنند که خودروی جدید “KN” چیست؟

 

Lancia لانچیا (2022)

Lancia

 

لانچیا (Lancia)، خودروساز ایتالیایی که زمانی با خودروهای رالی نمادینی مانند دلتا انتگرال و O37 شناخته می‌شد، در حال تدارک یک بازگشت بزرگ است. یک خودروی کانسپت جدید با لوگوی تازه اواخر سال گذشته معرفی شد که آغازگر دوران الکتریکی این برند است.

 

Lotus  لوتوس (2019)

Lotus

 

ری برندینگ لوگو لوتوس (Lotus) نشان دهنده شروع تازه این برند است. اما این ظاهر جدید که مانند بسیاری برندهای دیگر با صاف کردن و ساده کردن لبه های اریب قبلی آن انجام شده است، باعث نشده که این لوگو از تاریخچه خود دور شود. در این باز طراحی حروف لوتوس برای ظاهری تمیزتر صاف شده است.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian