محصولات

اطلاعات تماس

sc446 2

روکش سرامیکی خودرو چیست؟

روکش سرامیکی خودرو چیست؟

 

سرامیک هیبریدی

بهترین نوع سرامیک خودرو است که می تواند مقاومت خودرو را در برابر خط و خش بسیار افزایش دهد. این نوع سرامیک از ترکیب سرامیک های پلیمری و کوارتز ساخته شده است به همین دلیل تمام ویژگی های برتر دو سرامیک معرفی شده در قسمت قبل را داراست.

به بیان ساده تر و قابل فهم تر، سرامیک هیبریدی بهترین نوع سرامیک در بین سرامیک های خودرو است. سرامیک هیبریدی قابلیت ایجاد لایه محافظ با مقاومت بالا بر روی سطح خودرو را دارد و روکش ایجاد شده با استفاده از سرامیک هیبریدی در سطح خودرو بسیار سفت بوده و بدنه خودرو را در برابر عوامل مخرب کاملا محافظت می کند.

مزایای پوشش سرامیک خودرو

محافظت از رنگ خودرو در برابر اکسیداسیون یکی از مزایای پوشش سرامیک خودرو است، زیرا مولکول های مایع آن با مولکول های موجود در رنگ خودرو پیوند می خورند و از ترکیب آن ها با مولکول های هوا جلوگیری می کنند. یکی دیگر از مزایای این روکش براق و روشن ماندن رنگ خودرو است.

همچنین سرامیک های خودرو از رنگ بدنه خودرو در برابر اشعه UV خورشید، باران اسیدی و مواد شیمیایی محافظت می کنند. زمانی که بدنه خودروی شما با یک نوع روکش سرامیک خودرو خوب پوشانده شود، خط و خش و گرد و غبار روی آن نمی ریزد که همین ویژگی توجه طرفداران خودرو را به خود جلب می کند.

خاصیت آب گریز بودن مواد موجود در پلیمر سرامیک های خودرو سبب راحت پاک شدن و ماندگاری نظافت آن می شود. روکش هایی با ضخامت یک لایه یک تا سه سال و روکش هایی با ضخامت سه لایه، 3 تا 5 سال ماندگاری داشته و کیفیت خود را حفظ می کنند. از دیگر مزایای استفاده از پوشش سرامیکی خودرو عبارت اند از:

  • جلوگیری از به وجود آمدن آسیب هایی همانند خوردگی شیمیایی که به طور معمولا ناشی از آلاینده های اسیدی می باشند.
  • به وجود آمدن لکه های شیمیایی بر روی بدنه ی خودرو بسیار ناراحت کننده است. معمولا لکه های شیمیایی ناشی از آلودگی های اسیدی موجود می باشند. با استفاده از شیوه ی ایجاد پوشش سرامیکی با کیفیت می توان از به وجود آمدن این لکه ها جلوگیری کرد.
  • از اکسیداسیون لایه ی رنگ خودرو جلوگیری می کند.

PAINT 1000x445 1

 

معایب سرامیک خودرو

یکی از رایج ترین سوالاتی که برای افراد در ارتباط با سرامیک های خودرو به وجود می آید معایب سرامیک خودرو است.  در ارتباط با عیب های این روش محافظت از بدنه ی ماشین باید بگوییم که هیچ عیبی به جزء زمان بر بودن انجام مراحل سرامیک و هزینه ی آن وجود ندارد.

زمان بر بودن تکمیل مراحل سرامیک خودرو

یکی از معایبی که در این روش محافظت از بدنه ی خودرو وجود دارد، نیاز به زمان زیاد جهت تکمیل فرآیند سرامیک می باشد. به بیان ساده و کاملا قابل فهم برای سرامیک کردن سطح خودروی خود به مدت زمان زیادی نیاز دارد.به عنوان مثال برای ایجاد یک روکش سرامیکی مرغوب بر روی سطح یک موتور سیکلت یا خودرو به دو تا یه روز زمان نیاز است. علت اصلی نیاز به مدت زمان زیاد جهت تکمیل این فرآیند هم، نیاز به دقت بالا برای به دست آوردن بهترین نتیجه و رسیدگی به تمام جزیات خودرو می باشد. برای به دست آوردن نتیجه ی بهتر باید به همان اندازه زمان که زمان نیاز است، زمان صرف شود تا به سطح درخشندگی و مقاومت مد نظر رسید.

نیاز به مهارت و تجربه ویژه

یکی دیگر از ایجاد روکش سرامیکی بر روی سط خودرو یا موتور سیکلت، نیاز به تجربه و مهارت کافی در این زمینه است. به عبارت دیگر فردی که قرار است پوشش سرامیکی را بر روی بدنه ی خودرو ایجاد کند باید تجربه ی خاصی در این زمینه داشته باشد تا نتیجه ی مطلوب دریافت شود.  فردی که خودرو را پوشش دهی سرامیکی می کند باید در زمینه ی ترکیب مواد شیمیایی و معدنی حرفه ای باشد تا به رنگ اصلی ماشین ضربه وارد نشود.

نیاز به هزینه بالا

شاید مهم ترین عیبی که برای استفاده سرامیک خودرو وجود دارد، نیاز به هزینه ی بالای آن باشد. مهم ترین دلیل هزینه ی بالای ایجاد پوشش سرامیکی نیز هزینه ی مواد مورد نیاز جهت ایجاد حالتی درخشنده با سطح مقاومتی بالا بر روی سطح ماشین است.

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian