محصولات

اطلاعات تماس

490000

راه اندازی ایستگاه شارژ خودروهای برقی در کشور توسط مپنا

 

بحث عرضه خودروهای برقی در سراسر جهان یکی از موضوعات روز صنعت خودرو است و هر روز بر تعداد محصولات برقی در بازارهای جهانی خودرو افزوده می شود. بر اساس آمارهای جهانی، 10 درصد از کل فروش خودروهای صفر کیلومتر در جهان در سال 2022 متعلق به خودروهای برقی یا برقی خواهد بود و در طول سال گذشته بیش از یک میلیون خودرو از مدل های مختلف برقی و پلاگین هیبریدی در دنیا فروخته شد نمودارهای فروش ماهانه رشد فروش خودروهای برقی را نشان می دهد و در دسامبر 2022 میزان عرضه با حدود 200 هزار دستگاه از 1 میلیون دستگاه در آبان به بیش از 1.2 میلیون دستگاه افزایش یافت.

با توجه به اولویت برقی شدن خودرو در دنیا، کشور ما نیز به سمت این هدف حرکت می کند و یکی از بازیگران اصلی در این زمینه مرکز تجاری برق رسانی مپنا است. این گروه در سال های اخیر در راستای راه اندازی و گسترش ایستگاه های شارژ خودروهای برقی و شبکه هوشمند این محصولات فعالیت داشته است. با توجه به اولویت برقی شدن خودروها و نقش مهم این موضوع از نظر مسئولیت اجتماعی و کاهش سطح آلایندگی، این شرکت در تلاش است تا اقدامات عملی را انجام دهد.

61977243777

 

یکی از ویژگی های پیشرفت در صنعت برق رسانی شبکه حمل و نقل و خودروها، ایجاد و راه اندازی ایستگاه های شارژ و نظارت بر این سیستم ها است. شبکه ایستگاه های شارژ برق نیز به صورت مستمر به یک مرکز مانیتورینگ متصل می شود و با کمک این مرکز میزان بار اضافه بر شبکه برق کشور کنترل می شود. با توسعه ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در سراسر کشور و در نقاط مختلف جغرافیایی، نه تنها کار را برای دارندگان خودروهای برقی و خودروهای برقی آسان می کند، بلکه میزان مصرف برق نیز به طور مساوی در جایگاه ها توزیع می شود. افزایش تعداد ایستگاه های شارژ نیز کمک زیادی به کسب و کار فروش خودروهای برقی می کند و با توجه به مقرون به صرفه بودن این محصولات، افراد بیشتری را به لیست خریداران خودروهای برقی اضافه می کند.

شارژ برقی خودرو

 

گروه مپنا در راستای توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی، پاییز امسال از جدیدترین جایگاه شارژ خودروهای برقی واقع در هتل میزبان بابلسر رونمایی و به بهره برداری رسید. جایگاه شارژ خودروی برقی واقع در هتل میزبان از نوع آنتوریوم است که برای این مدل طراحی ایستگاه از نام گل الهام گرفته شده است.

09bهتل میزبان

 

ایستگاه شارژ هتل میزبان با شارژر DC 60 کیلوواتی با 2 استاندارد CHAdeMO (مناسب برای خودروهای الکتریکی مانند میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی، نیسان لیف) و مدل AC-Type2 (مناسب برای اکثر خودروهای الکتریکی استاندارد از جمله BMW i8) به عنوان روز و اقامت شبانه در محوطه هتل میزبان بابلسر امکان پذیر است. این ایستگاه شارژ خودروی برقی اولین جایگاه شارژی است که با مشارکت بخش خصوصی و گروه مپنا ساخته شده است.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian