Skip to content Skip to footer

راز پذیرش خودروهای برقی توسط مشتریان چیست؟

 

صنعت خودرو با سرعت قابل توجهی به سمت الکتریکی شدن حرکت می کند. اگرچه این صنعت هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، اما آمارهای فروش و تولید جهانی نشان می دهد که خودروهای برقی در سه سال گذشته روند رو به رشد خود را حفظ کرده و هر سال فروش آن افزایش یافته است. با این حال بسیاری بر این باورند که همزمان با توسعه زیرساخت های این خودروها، فناوری شارژ سریع نیز باید به سرعت گسترش یابد.

StoreDot توسعه‌دهنده فناوری باتری شارژ سریع (XFC) فاش کرده است که زمان‌های شارژ سریع اکنون برای استفاده گسترده از وسایل نقلیه الکتریکی (EV) حیاتی است. با توجه به اینکه اکثر رانندگان هنوز از نگرانی شارژ به عنوان عامل اصلی تصمیم خود برای تغییر از بنزین به برق یاد می کنند، گسترش زیرساخت ها اغلب به عنوان کاتالیزور اصلی برای پذیرش انبوه وسایل نقلیه الکتریکی دیده می شود. با این حال، StoreDot معتقد است که معادلات اکنون تغییر کرده اند.

بر این اساس با استقرار شارژرهای پرقدرت، نیاز به‌فناوری باتری XFC در خودروهای برقی در جاده افزایش یافته است. این دو مولفه (فناوری باتری و زیرساخت شارژ با توان بالا) اکنون در هم تنیده شده‌اند و هم‌افزایی را تشکیل می‌دهند که می‌تواند پذیرای انبوه خودروهای برقی باشد.

StoreDot اکنون نمونه‌هایی از باتری‌های سیلیکونی 100in5 خود را توسعه داده که می‌توانند امکان پیمودن 100 مایل یا 160 کیلومتر را با شارژ باتری خودرو تنها در 5 دقیقه فراهم کنند.

این شرکت پیش‌بینی کرده که تولید باتری را از سال 2025 آغاز کند. درحال حاضر آزمایش و تایید این باتری‌ها توسط شرکای خودروساز StoreDot انجام شده و تولید باتری در مسیر صحیحی قرار دارد.

 

Doron Myersdorf، مدیرعامل StoreDot گفت: «اضطراب شارژ همچنان یک مانع کلیدی برای پذیرش انبوه خودروهای الکتریکی است. با این وجود، توانایی وسیله‌نقلیه برای شارژ سریع به‌همان اندازه برای کاربران بالقوه خودروهای برقی مهم است که در دسترس بودن نقاط شارژ پرقدرت اهمیت دارد. استقرار زیرساخت‌ها باید با نوآوری فناوری XFC همراه باشد؛ زیرا اکثر راه‌حل‌های باتری خودروهای برقی در بازار در حال حاضر نمی‌توانند نرخ شارژ انرژی بالا را بپذیرند. با توجه به‌زمان طولانی مورد نیاز برای معرفی وسایل نقلیه جدید، ما از خودروسازان جهانی می‌خواهیم از فناوری باتری XFC استفاده کنند که می‌تواند با خیال راحت نرخ‌های شارژ بالای انرژی مورد نیاز را بپذیرد تا صنعت ما را قادر سازد به‌هدف جاه‌طلبانه حمل‌ونقل بدون آلایندگی و دنیای پاک‌تر دست یابد.»

تعهد StoreDot به‌نوآوری و همکاری از طریق شبکه جهانی به‌سرعت در حال رشد است و مشارکت‌های استراتژیک آن با سرمایه‌گذاران، OEM های پیشرو و تولیدکنندگان باتری در حال افزایش است. خودروسازان جهانی دایملر، ولوو کارز، پولستار، وین‌فست و اولا الکتریک از جمله سرمایه‌گذاران استراتژیک این شرکت هستند.

این شرکت با ابداع و سنتز ترکیبات آلی و معدنی اختصاصی، بهینه‌سازی‌شده توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی، باتری‌های لیتیوم-یونی معمولی را متحول کرده است و امکان شارژ یک خودرو برقی را در کمتر از 10 دقیقه فراهم می‌کند.

هدف اصلی StoreDot صنعتی‌سازی سلول‌های «100in5» است که حداقل 100 مایل یا 160 کیلومتر برد برای هر 5 دقیقه شارژ ارائه می‌کنند.

 

Leave a comment

0.0/5