محصولات

اطلاعات تماس

881898 LeadIm

دلایل اصلی مات شدن چراغ‌های خودرو چیست؟

 

کم نور شدن و زرد شدن چراغ های جلو یکی از مشکلات رایج در بین خودروها به خصوص خودروهای داخلی است که پس از چندین سال رخ خواهد داد.

مراقبت نکردن از چراغ ها، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، استفاده از لامپ های با روشنایی غیر استاندارد، کیفیت نامطلوب مواد به کار رفته در چراغ ها و شستن چراغ ها در زمانی که هنوز گرم هستند از علل زرد یا کم نور شدن آن ها هستند.

برای مات کردن چراغ های جلو می توانید از دو روش زیر استفاده کنید :

1- واکس:

واکس خودرو که به دو صورت مایع و چسبنده موجود است، می تواند از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شود. حالت چسبنده که شکل سنتی واکس است با افزایش درخشندگی یک لایه محافظ روی خودرو ایجاد می کند. امکان باقی گذاشتن مقداری واکس وجود دارد که با ایجاد لایه ای براق و براق تا چندین ماه از رنگ خودروی شما محافظت می کند.

2- پولیش:

پولیش خودرو مایعی است که روی سطوح رنگ شده برای از بین بردن خش و کثیفی استفاده می شود. این مایع حاوی مواد سایا است که لایه نازکی از رنگ را از بین می برد، خراش ها را پر کرده و آنها را از بین می برد. بیشتر پولیش ها نیز حاوی موم هستند تا درخشندگی و درخشندگی لازم را به بدنه و چراغ های خودرو بدهد.

رفع مه، زردی، کدر بودن و تیرگی چراغ خودرو

با این چراغ ارزان، چراغ های جلوی خودروی شما در هنگام رانندگی در شب نیز روشن می شوند. کاری که انجام می دهد رفع مه، زرد شدن چراغ ها و کم نور شدن چراغ ها است که حدود 45 دقیقه از وقت شما را می گیرد و نیازی به پرداخت هزینه گزاف تعویض چراغ های جلو نخواهید داشت.

لوازم مورد نیاز برای این کار :

1- 4 ورق کاغذ سنباده خشک و تر با دانه بندی 1000 تا 2500

2- پولیش پلاستیک

3- دستمال پولیش و دستکش لاتکس

همچنین امکان دارد به صورت کیت آماده در بازار وجود داشته باشد .

روش صحیح سنباده زدن چراغ ماشین

اگر طلق ها مات و زرد هستند با سمباده 1500 شروع کنید و تا 2500 ادامه دهید اما اگر خراش های خفیفی داشت با سمباده 1000 شروع کنید. در کاغذ سنباده، هر چه تعداد دانه ها بیشتر باشد، شن ریزتر و سنباده صاف تر خواهد بود. ابتدا با سمباده در یک جهت سمباده بزنید و در انتها طلق را بشویید.چراغ ها را با آب تمیز و سرد شسته و خشک کنید . گوشه ای از دستمال مخصوص پولیش کاری را به پولیش آغشته نموده و با فشار زیاد و حرکت دایره ای شکل دست ، تمام طلق را بپوشانید .

اجازه دهید پولیش روی طلق خشک شود. سپس با قسمت تمیز دستمال، لاک را از روی طلق پاک کنید و آن را جلا دهید. این کار را تکرار کنید، بسته به میزان آسیب به چراغ‌ها، ممکن است قسمت‌های کوچک پولیش همچنان کدر باشد، فقط آن قسمت‌ها را دوباره جلا دهید.

باز هم پولیش خشک شده را پاک نموده و طلق را بازدید کنید ، و بعد از انجام روش های گفته شده، مات شدگی چراغ رفع شده و چراغ کاملا پاک و شفاف به نظر خواهد آمد .

همچنین اگر می خواهید که طلق چراغ ها شفاف بمانند، با شوینده سبک و اسفنج یا برس نرم مرتب آن را بشویید. سپس با آب کافی آبکشی نموده و خشک کنید. هرگز از موم، پولیش و یا هر ماده شیمیایی دیگری که فرمول آن مناسب این کار نمی باشد استفاده نکنید .

اکثر اشیا امروزی از پلاستیک ساخته شده است، طلق های چراغ جلو خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر چه این پلاستیک ها دارای لایه محافظ یو وی مخصوص می باشند، این امکان وجود دارد که طلق های چراغ خودرو مات، مه دارد و زرد شوند .

دلیل مات شدن چراغ خودرو

دلیل کم نور شدن چراغ ها می تواند تماس آنها با آلودگی، نور خورشید، مواد شیمیایی مضر و نمک جاده باشد. این آسیب به چراغ ها باعث کاهش کارایی آنها و کاهش ایمنی رانندگی در شب می شود. همچنین نتیجه از بین بردن این لکه ها در 30 تا 45 دقیقه بسیار عالی خواهد بود.

مزایا و معایب چراغ های زنون

1- طول عمر بیشتر نسبت به چراغ های هالوژن

2- کار آمد تر از چراغ های هالوژن می باشد ، زیرا نسبت به هالوزن توان و مصرف کمی دارد .

3- دید بهتر برای راننده

1- به منظور رسیدن روشنایی کامل به چند ثانیه زمان نیاز دارد .

2- مواد مضر که در آن ها مورد استفاده می شود .

3- هزینه بالا

4- سیستم پیچیده نسبت به لامپ هالوژن

5- تابش خیره کننده بیش از حد

مزایای و معایب  چراغ یا لامپ هالوژن

1- تولید گرمای زیاد

2- اتلاف انرژی

3- طول عمر زیاد

4- هزینه تعویض کم

مزایا و معایب چراغ یا لامپ های هدلایت

1- مصرف انرژی بسیار کم

2- سرعت شارژ بسیار بالا

3- گران قیمت

4- به دلیل گرم کنندگی بالایی که دارد، دارای فنی است که باعث خنک شدن آن می شود .

 

 

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian