محصولات

اطلاعات تماس

1x 1

خودرو های خودران به کمک پلیس می آیند

 

نیروی پلیس در آمریکا با سازندگان ناوگان خودروهای خودران مانند وایمو و کروز ارتباط برقرار کرده تا به تصاویر ویدئویی وسایل نقلیه برای حل جنایات و جرم‌ها دست یابد. به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، در همین راستا بلومبرگ نیز در گزارشی به چند مورد اشاره کرده که تصاویر ویدئویی ثبت‌شده توسط خودروهای خودران به دستگیری مظنونین کمک کرده است.

پلیس برای سال‌های متمادی به تصاویر دوربین‌های مدار‌بسته برای رصد حرکات افراد اطراف صحنه‌های جرم و شناسایی مظنونین استفاده می‌کرد. تعداد خودروهای خودران در حال افزایش است، بنابراین تعداد دوربین در جاده‌ها نیز بیشتر می‌شود و می‌توان لحظات بیشتری را که احتمالا به جرم منتهی می‌شود بررسی کرد.

خودروهای خودران مجهز به حسگرها و دوربین‌های مختلف هستند که به آنها کمک می‌کند در خیابان‌ها و فروشگاه‌ها ناوبری کنند. داده‌های آنها جهت ارتقای قابلیت‌ها برای مدتی طولانی ذخیره می‌شود. اکنون نیروهای پلیس متوجه شده‌اند تصاویر ویدئویی که این خودروها ثبت می‌کنند، برایشان کارآمد است و درهمین راستا از تولید‌کنندگانی مانند وایمو و کروز تقاضا می‌کنند تا به داده‌ها دسترسی یابند. البته حامیان حریم خصوصی نگران تعداد روزافزون ابزارهای در اختیار پلیس هستند. هرچند خودروهای خودران در تعداد محدودی از شهرها فعالیت می‌کنند، اما ویدئوهای مربوط به زنگ درهای هوشمند مانند رینگ (متعلق به آمازون) بیشتر به بازار نفوذ کرده‌اند.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian