محصولات

اطلاعات تماس

440058

خودروهای فرانسوی در راه ایران؛ واردات در دست خودروسازان داخلی است؟

 

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در حال مذاکره با رنو، سیتروئن و چانگان به عنوان شرکای تجاری خود هستیم. دو محصول چانگان CS35 Plus و UNIT در حال تست و عقد قرارداد است و بر اساس مقررات واردات خودرو در مرحله ثبت سفارش واردات هستیم.

همچنین در خصوص همکاری با سیتروئن، خودروی سیتروئن C3 که قبلا در ایران مونتاژ شده و مورد استقبال قرار گرفته است، چون زیرساخت آن در سایپا سیتروئن است، در حال مذاکره برای تولید مشترک هستیم.

همچنین خودروی کراس اوور C3 XR 70 درصد زیرساخت خود را در کشور دارد و در دستور کار قرار گرفته و در مرحله ارائه آن هستیم. در خصوص برند رنو به عنوان شریک تجاری و با توجه به سهامداری سایپا در رنوپارس و همکاری قبلی با رنو، سایپا مجوز واردات خودروهایی مانند ساندرو، سیمبل و مگان 2022 را دارد که در حال حاضر در حال مذاکره هستیم و قطعاً خودروهای موجود در این محدوده. قیمت مصوب را وارد خواهیم کرد.

محمدعلی تیموری در حالی از وظیفه این شرکت برای واردات خودروهای اقتصادی سخن می گوید که پیش بینی برخی از کارشناسان صنعت خودرو در رابطه با ایجاد انحصار جدید واردات به وسیله خودروسازان داخلی را تأیید می کند. این مقام مسئول در سایپا می گوید که مذاکره با برند رنو مانند خودروی مگان ۲۰۲۲ و ساندرو به عهده سایپاست و مذاکرات برای واردات خودرو‌های اقتصادی در این برند رو به پایان است.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian