محصولات

اطلاعات تماس

newtiggo8proe tech p1

خودروهای برقی و هیبریدی چری در راه بازار

 

به دنبال روندهای زیست محیطی فعلی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، چری همچنین تصمیم گرفته است تعداد خودروهایی را که از منابع انرژی جایگزین استفاده می کنند، افزایش دهد. طبق پیش بینی ها، تا سال 2025 حدود 20 تا 25 درصد از فروش چری به خودروهای سبز اختصاص خواهد یافت.

چری با آگاهی از نیاز به انتقال از وسایل نقلیه با سوخت فسیلی به وسایل نقلیه تمام الکتریکی، برنامه Greening را برای سه سال آینده برنامه ریزی کرده است تا به کاهش آلودگی جهانی کمک کند.

خودروهای الکتریکی و هیبریدی آینده چری

چری نخست قصد دارد تمرکز خود را روی مدل های پلاگین هیبرید معطوف ساخته و سپس به سمت تولید خودروهای الکتریکی باتری دار (BEV) و تمام هیبریدی (HEV) پیشروی کند. در همین راستا طی سه سال آینده باید منتظر نسخه های برقی خودروهای تیگو ۲، تیگو ۴، تیگو ۷، تیگو ۸، تیگو ۹، آریزو ۸، eQ1 (لیتل آنت) و … باشیم.

به طور مشخص در اردیبهشت ماه سال جاری اولین کراس اوور هیبریدی چری با نام Tiggo 8 Pro e عرضه خواهد شد. این خودرو در صورت پر بودن باک و شارژ کامل باتری می تواند 1000 کیلومتر را طی کند. مصرف سوخت ترکیبی حدود 1.3 لیتر در 100 کیلومتر است.

در نیمه دوم سال جاری، نسخه هیبریدی تیگو 7 پرو ای پلاس (Tiggo 7 Pro e) وارد بازار می شود. این خودرو بر اساس کراس اوور تیگو 7 پرو مکس ساخته شده و احتمالا مشخصات هیبریدی آن مشابه تیگو 8 پرو ای پلاس است.

root1682070767940533

در سال آینده، چری قصد دارد خودروهای سبز بیشتری (با منابع انرژی جایگزین) را در بازار چین عرضه کند. طبق استراتژی توسعه چری، تعداد مدل های هیبریدی و الکتریکی در ساختار فروش این شرکت باید به 15 تا 20 درصد برسد. البته این شرکت چینی به طور مستقیم از مدل های هدف بازار 2014 نام نبرده و تنها به شاخص های کارخانه ای محدود شده است. Plug-in Hybrid T28، Plug-in Hybrid M1E و Plug-in Hybrid T1G خودروهایی هستند که سال آینده وارد بازار خواهند شد.

در سال ۲۰۲۵، چری کماکان به معرفی خودروهای الکتریکی و فیس لیفت هیبریدهای موجود ادامه می دهد. بدین ترتیب سهم خودروهای سبز در فروش کلی به ۲۰ الی ۲۵ درصد می رسد.

بر اساس گفته های کمپانی، بازار جهانی خودروهای سبز در طی دو سال گذشته به طور پویایی توسعه یافته است. در سال ۲۰۲۱، حدود ۶ میلیون و ۵۳۰ هزار دستگاه خودرو با مصرف سوخت های جایگزین در سراسر جهان به فروش رسیده اند. این تعداد، ۱۰۸.۳ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است. از طرف دیگر، فروش جهانی خودروهای سبز در سال ۲۰۲۲ از ۱۰.۴۶ میلیون دستگاه فراتر رفته و سهم بازاری آنها از ۸ به ۱۳ درصد رسیده است. با توجه به این روند، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۳۰ سهم خودروهای برقی و هیبریدی در فروش جهانی به حدود ۵۰ درصد خواهد رسید.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian