Skip to content Skip to footer

خودروهای الکتریکی BMW M برای استفاده از فناوری پیشرانه «دست خدا»

 

این امر اجتناب ناپذیر در آگوست 2022 زمانی که BMW M آزمایش یک خودروی الکتریکی M را آغاز کرد اتفاق افتاد. نه یک مدل M Performance مانند i4 M50، iX M60 یا i7 M70 آینده، بلکه یک M تمام عیار بدون موتور احتراقی.

اگرچه خودرویی که در اینجا ارائه می شود یک نمونه اولیه مبتنی بر i4 با چهره M4 و سایر ویژگی های M است، انتظار می رود اولین M EV یک وسیله نقلیه کاملاً متفاوت باشد.

مدیر عامل BMW M، فرانک ون میل، با Autocar در مورد آنچه در آینده برای عملکرد الکتریکی در انتظار است، صحبت کرد. او گفت BMW یک خودروی M واقعی با پیشرانه الکتریکی دارای چهار موتور و یک ECU خواهد بود که در داخل به عنوان “دست خدا” شناخته می شود. در هنر یهودی و مسیحی، این توصیف کننده مداخله خداوند در امور انسانی است و به عنوان یک استعاره هنری عمل می کند. طرفداران فوتبال این عبارت را به عنوان اشاره ای به گل دیگو مارادونا با استفاده از دستش در بازی آرژانتین و انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1986 شنیده اند.

برای BMW، دست خدا همه چیز در مورد بهینه سازی توزیع نیرو در جاده ها است. با داشتن یک موتور الکتریکی برای هر چرخ که قادر به ارائه قدرت تقریباً آنی است، به عنوان گام بعدی پس از راه اندازی موفقیت آمیز xDrive M5 تبلیغ می شود. فرانک ون میل می گوید که یک سیستم چهار موتوره و چهار چرخ متحرک که توسط یک ECU پیشرفته پشتیبانی می شود، می تواند قدرت “بسیار دقیق” را “در عرض میلی ثانیه” ارائه دهد.

با این حال، خودروی تولیدی که از این فناوری بهره می‌برد، به این زودی‌ها وارد بازار نخواهد شد. شهردار M Town به Autocar گفت این i4 اصلاح‌شده یک خودروی توسعه‌یافته بسیار زودرس است، و اضافه کرد که سال‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد.

یک مجله بریتانیایی گمانه زنی می کند که جانشین الکتریکی M2 جدید می تواند اولین M EV چهار موتوره باشد. با این حال، از آنجایی که G87 به تازگی راه اندازی شده است، انتظار جایگزینی در چند سال آینده را نداشته باشید. احتمال دیگر این است که ب‌ام‌و اولین خودروی برقی M را بر اساس پلتفرم Neue Klasse روانه بازار کند که در سال 2025 با یک سدان مانند سری 3 به نمایش در خواهد آمد. اگر این درست باشد، نوع M فوراً معرفی نمی‌شود، بنابراین نیمه دوم دهه محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

Leave a comment

0.0/5