Skip to content Skip to footer

حضور درخشان تویوتا در اتو شوی توکیو 2023

 

 

Toyota FT-Se

 

اولین خودروی اسپرت الکتریکی با برند Gazoo Racing کوچک، کم، سبک و سرگرم کننده است. FT-3e بر اساس همان معماری رایج کانسپت های Lexus و FT-Se (در زیر) است، اما بر بسته بندی فشرده و احساس رانندگی تأکید دارد. همچنین نرم‌افزار عملیاتی جدید Arene را معرفی می‌کند که اجازه می‌دهد دینامیک خودرو مطابق با اولویت راننده تغییر کند و با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار در طول زمان تکامل یابد.

 

تسهیل کننده کلیدی این اهداف، معماری مدولار عصر جدید تویوتا و فناوری باتری پر انرژی آن خواهد بود. کوجی ساتو، مدیرعامل تویوتا گفت: «ما در حال ساخت خودروهای برقی باطری هستیم که فقط یک خودروساز واقعی می تواند. این به معنای بازبینی اصول اولیه ساخت و تحویل خودرو بر اساس عملکرد، مانند برد رانندگی و همچنین ارزشی است که فقط BEV ها می توانند ارائه دهند. یک مثال خوب برای این موضوع ساخت خودروهایی با مرکز ثقل پایین و فضای داخلی جادار است که در گذشته امکان پذیر نبود. برای انجام این کار، ما باید اجزای اصلی را بسیار کوچکتر و سبکتر کنیم و قدرت خود را به عنوان یک خودروساز به کار بگیریم تا آنها را در بهترین بسته ممکن کنار هم قرار دهیم.

 

Toyota FT-3e

 

FT-3e راه را برای یک SUV کوپه الکتریکی رادیکال هموار می کند و مرکز ثقل پایین و برد طولانی را در اولویت قرار می دهد. این شرکت گفت که کاهش ارتفاع باتری یک نکته کلیدی است زیرا این امکان را برای طراحی پایین تر و آیرودینامیک تر فراهم می کند که کشش را کاهش می دهد.

 

در تویوتا bZ4X امروزی، ارتفاع باتری حدود 150 میلی‌متر است، اما این میزان برای این مدل به 120 میلی‌متر کاهش می‌یابد. همچنین به‌عنوان «شریک سبک زندگی» با نرم‌افزار درون‌برد طراحی شده است که به راننده اجازه می‌دهد شخصیت پویای خودرو را تغییر دهد – برای مثال، راحتی سواری را بر هندلینگ تیز اولویت می‌دهد – با اطلاعاتی در مورد منطقه محلی. خودروی تویوتا 4860FT-3e میلی‌متر طول، 1955 میلی‌متر عرض و 1595 میلی‌متر ارتفاع دارد و فاصله بین دو محور آن بزرگ است.

یکی از ویژگی‌های بزرگ برای خودروهایی که روی این معماری مدولار الکتریکی قرار می‌گیرند، انعطاف‌پذیری آن (اندازه، شکل و چیدمان پیشرانه) به دلیل نحوه ساخت آن است. این خودروها با استفاده از فرآیند تولید گیگاکستینگ جدید به سه قسمت (جلو، مرکزی و عقب) تقسیم می‌شوند که آزادی فرم بیشتری را فراهم می‌کند.

 

Toyota IMV 0

 

این مفهوم جدید مبتنی بر پلتفرم IMV قابل تطبیق تویوتا، پیش‌نمایش گستردگی مجموعه‌ای از سفارشی‌سازی است که با نسل بعدی وانت هایلوکس این شرکت امکان‌پذیر می‌شود.  این خودرو می تواند به وسایل نقلیه ای با تنوعی مانند موتورخانه، آمبولانس نجات کوهستان، دکه غذای خیابانی و آفرود تبدیل شود.

 

تویوتا چندین جاذبه مبتنی بر IMV 0 در غرفه نمایشگاه خود دارد، از جمله یک کافه و یک غرفه اسباب‌بازی.

زیربنای آن پلت فرم IMV است که برای امکان تولید محلی خودروهای مختلف در سراسر جهان طراحی شده است. برای مثال تویوتا هایلوکس فعلی در آرژانتین، هند، مالزی، میانمار، پاکستان، آفریقای جنوبی، تایلند و ونزوئلا تولید می شود.

 

Toyota Land Cruiser Se

 

خودروی شاسی‌بلند زمینی تویوتا در خطی قرار دارد که به‌طور بنیادی برای عصر الکتریکی دوباره اختراع شود، همانطور که در این مفهوم که در توکیو نمایش داده می‌شود، پیش‌بینی شده است. این خودرو که Land Cruiser Se نام دارد، یک 4×4 سه ردیفه خیره کننده است که تاکید زیادی بر کارایی آیرودینامیکی دارد و نشانه های بصری آن را با زبان طراحی عصر جدید تویوتا مطابقت می دهد.

 

 

این خودرو خط پنجره‌های پیچ‌خورده و تریم پایین‌تر متضاد خود را با طرح مفهومی شاسی‌بلند FT 3E مبتنی بر «سبک زندگی» به اشتراک می‌گذارد و احتمالاً بسته باتری متراکم انرژی خود را برای برد 621 مایلی به اشتراک خواهد گذاشت. ما هنوز جزئیات بیشتری از مشخصات آن را فراتر از ابعاد آن، که 5150 میلی متر طول، 1990 میلی متر عرض و 1705 میلی متر ارتفاع، با فاصله بین دو محور 3050 میلی متر است، مشاهده نکرده ایم.

 

 

Leave a comment

0.0/5