محصولات

اطلاعات تماس

Car Technology44

جدیدترین نوآوری ها و فناوری های خودرو در دهه گذشته (بخش اول)

 

مهم نیست در کجای دنیا هستید، یک چیز وجود دارد که نمی توانید از آن اجتناب کنید و آن این واقعیت است که دنیای خودرو راه طولانی را طی کرده است و به سرعت در حال توسعه است.

خودروها در طول سال ها به طور قابل توجهی بهبود یافته اند و سازندگان به دنبال ارائه مدل های با عملکرد بهتر به طور منظم هستند.

از کمربند ایمنی گرفته تا پارک خودکار و همه چیز در این میان، فناوری در خودروها بهتر و پیشرفته‌تر می‌شود.

هنگامی که سازندگان خودروها را می فروشند، بر جدیدترین اضافات و آخرین مشخصاتی که در خودرو تعبیه شده است تمرکز می کنند. در این مقاله به بهترین پیشرفت های فناوری در صنعت خودرو در 10 سال گذشته میپردازیم:

شارژ سریع

80236

وسایل نقلیه الکتریکی یا خودروهای برقی به طور فزاینده ای در سراسر جهان محبوب شده اند و همانطور که ما در حال صحبت هستیم به توسعه خود ادامه می دهند. بسیاری از تولیدکنندگان امروز به آینده چشم دوخته اند و در حال تولید یا برنامه ریزی برای تولید خودروهای برقی پرقدرت هستند که به راحتی با برخی از بهترین خودروهای سوختی قابل مقایسه هستند.

با این حال، یکی از ویژگی های بارز خودروهای الکتریکی یا حتی خودروهای هیبریدی، توانایی تامین انرژی توسط باتری داخلی است. این باتری ها از طریق پریزهایی در خانه یا هر جایی که پریز شارژ وجود دارد شارژ می شوند. همه خودروهای برقی موجود با یک شارژر معمولی AC عرضه می‌شوند که به طور معمول می‌تواند باتری را در حدود 4 تا 6 ساعت از 0 تا 100 درصد برساند. اما با گنجاندن شارژ سریع، همه چیز بسیار سریع شده است.

آنقدر سریع که شارژر DC قادر است باتری را در عرض 30 دقیقه از 0 به 80 درصد برساند. در حالی که ایستگاه های شارژ در حال حاضر بسیار نادر هستند، محبوبیت فزاینده خودروهای الکتریکی مطمئناً این تعداد را افزایش می دهد.

Lane Keep Assist

1401 09639

اگر به رانندگی طولانی یا رانندگی در طول شب عادت دارید، دستیار حفظ خطوط به شما کمک می کند همیشه در جاده ایمن بمانید. نرم‌افزار موجود در سیستم خودرو به آن اجازه می‌دهد هنگام رانندگی به جلو، در مرکز خطوط باقی بماند. این فناوری از فرمان همراه با ترمز استفاده می کند تا خودرو را در خطوط مسیر رانندگی نگه دارد و مانع از عبور آن می شود.

به محض اینکه چرخ‌ها شروع به عبور از خطوط می‌کنند، فناوری کمکی حفظ خطوط وارد می‌شود و آن را تصحیح می‌کند تا خودرو در مرکز و ایمن بماند.

پارکینگ اتوماتیک

140155004

هیچ راننده ای وجود ندارد که بگوید هنگام پارک کردن ماشین خود مشکلی نداشته است. به همین دلیل است که پارک خودکار یکی از مبتکرانه ترین و سودمندترین فناوری های ایجاد شده بود.

آنچه در سال 2006 توسط لکسوس آغاز شد، اکنون یکی از محبوب ترین فناوری ها در دنیای خودرو است. ویژگی پارک خودکار به راننده این امکان را می دهد که تقریباً به طور کامل ماشین خود را به طور خودکار پارک کند – به جز ترمزهای گهگاهی که از راننده درخواست می شود.

فرقی نمی‌کند آئودی، بی‌ام‌و، جیپ، تسلا یا هر یک از مارک‌های ممتاز موجود را انتخاب کنید، مطمئناً از فناوری پارک خودکار در خودروی خود استفاده می‌کنید.

تشخیص صدا

1401 223

تشخیص صدا که به عنوان یکی از پیشرفته ترین پیشرفت های فناوری در صنعت خودرو در نظر گرفته می شود، راه طولانی را طی کرده است. همه ما ویژگی تشخیص صدا را در بنتلی در فیلم سال 2009، 2012 دیدیم، و همه ما فکر می کردیم که این فقط داستان است، اما این فناوری واقعا وجود دارد. اکثر تصادفات رانندگی امروزه ناشی از استفاده رانندگان از تلفن همراه در پشت فرمان است و این فناوری نیاز به آن را برطرف می کند.

از طریق فناوری تشخیص صدا، رانندگان می‌توانند تماس بگیرند یا دریافت کنند، پیام‌های متنی را بخوانند و به آن‌ها پاسخ دهند، مسیرهای ناوبری را دریافت کنند، از چندرسانه‌ای مانند پخش موسیقی یا ویدیو استفاده کنند و حتی خودرو را روشن کنند (تنها چند مدل انتخابی)

اگرچه این فناوری در حال حاضر هنوز در مرحله توسعه است، اما گنجاندن Android Auto و Apple CarPlay قطعاً قابلیت تشخیص را بهبود می بخشد.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian