محصولات

اطلاعات تماس

65

جایزه «A دیزاین» ۲۰۲۳ به «مکسس» رسید

 

آینده این صنعت و خودروسازی به وضوح به خودروهای برقی، سیستم‌های ایمنی و تمرکز بر کاهش انرژی مصرفی اختصاص خواهد داشت. جایزه A دیزاین ۲۰۲۳ که صنایع مختلف برای کسب آن تلاش می‌کنند، ایده‌های شرکت‌کنندگان را بررسی می‌کند.

محصول تی‌ریزر براین اسا طراحی شده است تا شرایط رانندگی مختلف را به صورت فعال تشخیص دهد و نحوه اتصال جاده را به صورت دقیق تنظیم ‌کند تا کشش، چسبندگی و نرمی تایر افزایش یابد و در نهایت ایمنی بیشتری فراهم شود.

برای این‌کار از فناوری الکترومگنتی استفاده شده است. همچنین این تایر باید توانایی چشمگیری در نسبت ابعاد براساس شتابگیری، چرخش در پیچ و ترمزگیری خودرو داشته باشد.

هواداران این برند البته علاقه زیادی به طرح کناره این تایرها پیدا کرده‌اند زیرا به‌دلیل فشار واردشده هنگام ترمزگیری تغییر رنگ می‌دهند البته میزان تغییرات موردنیاز، هماهنگی با شرایط ترمزگیری را نشان می‌دهد. از سوی‌دیگر این تایرها می‌توانند برنامه‌ریزی شوند و در سه حالت اسپرت، نرم و مناسب برای شارژ کردن باتری‌ها قابل تنظیم هستند.

award winner design image

 

این محصول در شرایط اسپرت افزایش فعالیت مناطق الکترومغناطیس روی آج را خواهد داشت و همچنین از کناره های تایر هم برای افزایش تعادل استفاده می‌شود.

در حالت کامفورت مناطق الکترومغناطیسی روی تِرد در شرایط عادی قرار می‌گیرند و درنهایت در حالت شارژ این بخش‌ها به نحوی تغییر شکل می‌دهند که کمترین اصطکاک را ایجاد کنند تا شارژ بیشتری راهی باتری خودرو شود.

طراحی تی‌ریزر در نتیجه تکنولوژی جی-سنسور خلق شده که توسط خود مکسس طراحی شده است. جی-سنسور حرکات تایر را تشخیص و به طور هوشمند رفتار راننده را تشخیص می‌دهد و البته پیشنهادهایی هم را ارائه می‌کند.

به‌عنوان‌مثال جی-سنسور می‌تواند تشخیص دهد آیا راننده دیر اقدام به ترمزگیری می‌کند یا خیر. مکسس Maxxis اعلام نکرده است که چه زمانی اقدام به تولید انبوه طرح مفهومی تی‌ریزر خواهد کرد.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian