محصولات

اطلاعات تماس

Galle7777rie4

تکنولوژی نور پورشه و تبدیل شب به روز

 

پورشه نسل بعدی فناوری نورپردازی خود را با 16000 ال ای دی رونمایی کرده است، این چراغ ها به قدری خیره کننده هستند که پورشه می گوید می توانند شب را به روز تبدیل کنند.

طبق بیانیه پورشه که جمعه گذشته منتشر شد، این شرکت موفق به توسعه چراغی شده است که آن را “فناوری نور نسل بعدی” (the light technology of the next generation) می نامد. این چراغ از مجموعه ای LED در یک سطح ساخته شده است. هرمان-جوزف استاپن Hermann Josef Stappen، سخنگوی تحقیق و توسعه و ارتباطات فناوری در این باره نوشت: عنصر اصلی این فناوری جدید تراشه ای است که بیش از 16000 میکرو ال ای دی قابل کنترل جداگانه روی سطحی به اندازه یک ناخن شست در کنار هم جای می‌دهد.

Porsche HD Matrix 01 1

 

دو عدد از این تراشه های LED برای هر چراغ جلو استفاده می شود و در مجموع چهار عدد در هر خودرو قرار می گیرد. این چراغ‌های جلوی خودرو با فناوری ماتریس HD، توزیع نور با وضوح بالا را تا دو برابر روشنایی بیشتر از چراغ‌های جلوی ممتاز قبلی ارائه می‌کنند و تا چهار برابر مساحت بیشتری را پوشش می‌دهند.

یک سیستم روشنایی همگن

نتیجه نهایی این فناوری ایجاد نورپردازی بسیار همگن و پرتوهای با راندمان بالا است که شب را تا فاصله 600 متری به روز تبدیل می کند. این اختراع جدید به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می کند. استوپن توضیح داد: «از آنجایی که چراغ‌های جلو با فناوری ماتریس HD فقط پیکسل‌هایی را فعال می‌کنند که واقعاً در هر لحظه مورد نیاز هستند، انرژی بسیار کمتری نسبت به سایر سیستم‌های با وضوح بالا مصرف می‌شود، در حالی که مقدار نور ثابت می‌ماند»

علاوه بر این، با این سیستم جدید، برای اولین بار، طراحی چهار نقطه ای چراغ های پورشه که در روز قابل مشاهده است، در هنگام استفاده از نور پایین و نور بالا در شب نیز قابل مشاهده خواهد بود. پورشه برای تحقق بخشیدن به این فناوری نوآورانه بیش از 25 پتنت درخواست کرد.

اکنون این شرکت قصد دارد چراغ‌های جلوی ماتریس HD جدید را در مدل‌های مختلف با فناوری ماژول یکسان اما طرح‌های متفاوت پیاده‌سازی کند. ماژول های ماتریس HD با مجموع 32768 پیکسل قابل کنترل جداگانه در هر چراغ جلو، نور مستقیم با وضوح بالا تولید می کنند. اما فقط نوری که واقعاً مورد نیاز است تولید می شود.

بیش از 1400 لومن شار نوری

این چراغ ها یک نور ماتریس HD تولید می کنند که محدوده افقی 40 درجه و محدوده عمودی 10 درجه با شار نوری بیش از 1400 لومن را روشن می کند. لومن واحد اندازه گیری شار نور است و شار نوری مقدار نوری است که از یک منبع نور در واحد زمان ساطع می شود. این یکی از بزرگترین و درخشان ترین مناطق نورپردازی با وضوح بالا را ایجاد می کند که درست از جلوی ماشین شروع می شود. راننده نحوه توزیع نور را کنترل می کند تا در هر شرایطی بهترین دید ممکن را داشته باشد.

 

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian