محصولات

اطلاعات تماس

Total in cooperation with one of its partners has built the first aircraft fuel delivery vehicle ART

«توتال» برای «ایرباس» خودرو برقی سوخت‌ رسان ساخت

 

 

توتال با همکاری یکی از شرکای خود نخستین خودرو تحویل سوخت به هواپیماها (ART) را ساخته  است که با پیشرانه برقی فعالیت می‌کند. این خودرو حمل سوخت قرار است در سایت صنایع ایرباس در تولوز فرانسه استفاده شود، قابلیت حمل دو تانکر سوخت با ظرفیت ۳۰ تن برای هر تانکر را دارد.

زمان تحویل این خودرو سوخت‌رسان برقی تا پایان سال ۲۰۲3 معین شده است. توتال برای ساخت این خودرو به همکاری با شرکت گوسین (Gaussin) پرداخته که ۴۰سال سابقه طراحی و تولید باتری برای خودروهای برقی و هیبرید را دارد.

قرار است توتال برای ساخت این خودرو از باتری‌ها لیتیوم-یونی استفاده کند که توسط شرکت سافت (Saft) در کارخانه نرساک در جنوب فرانسه ساخته شده است.

در این میان توتال با گوسین همکاری کرده تا علاوه‌بر استانداردسازی شرایط استفاده از وسایل برقی به عنوان یک دستگاه سوخت‌رسان از روندی برای طراحی و ساخت این خودروها استفاده کند که کمترین اثر زیست‌محیطی را بر روند تامین سوخت و نگهداری از هوایپماها داشته باشد و البته کمترین اثر از کربن در این روند دیده شود.

توتال اعلام کرد تا سال ۲۰۵۰ هیچ کربنی در فعالیت‌های خود تولید نخواهد کرد و این روند از نقطه تولید تا زمان مصرف توسط مشتری رعایت خواهد شد.

گفتنی است که توتال یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان سوخت در فرانسه، اروپا و آفریقا برای تجهیزات هوایی به حساب می‌آید و تجربه زیادی در تولید انواع دستگاه‌های سوخت‌رسانی و تانکرهای سوخت مخصوص هواپیما دارد.

این شرکت همکاری نزدیکی به تولیدکنندگان هواپیما، ایرلاین‌ها و فرودگاه‌ها دارد و برای هرکدام از این بخش‌ها سرویس‌های مختلفی ارائه می‌کند.

در دنیا توتال ۲۸۰ ایرلاین را در ۳۰۰ فرودگاه پشتیبانی می‌کند.

در مورد گوسین هم باید گفت این شرکت سالانه برای ۵۰هزار دستگاه خودرو در سراسر دنیا باتری تولید می‌کند که این خودروها از انواع تمام برقی، هیبرید، پلاگین-هیبرید و هیدروژنی یا پیل‌سوختی هستند.

پیش از این هم گوسین با همکاری زیمنس برخی تجهیزات فرودگاهی را در فرانسه تبدیل به انواع برقی کرده بود.

یکی از برنامه‌های این شرکت تولید دستگاه‌های خودران برای فوردگاه‌هاست که براساس برنامه‌ریزی قبلی این شرکت تا سال ۲۰۳۰ ازاولین نمونه‌های آن رونمایی خواهد شد.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian