محصولات

اطلاعات تماس

Cover EMD Wipers

تفاوت تیغه برف ‌پاک ‌کن ژله‌ای با معمولی چیست؟

 

برای رانندگی بهتر باید دید مناسب داشت. تمیز بودن شیشه اتومبیل یکی از مواردی است که موجب می‌شود تا دید راننده نسبت به محیط و اطراف بهتر شود. به همین دلیل هم راننده‌ها همیشه قبل از حرکت شیشه اتومبیل را به خوبی تمیز می‌کنند. اما گاهی شرایط نامناسب جوی یا سایر موارد باعث می شود که شیشه جلویی اتومبیل کثیف شود و به این ترتیب دید راننده کمتر خواهد شد. در چنین مواردی استفاده از برف پاک‌کن یک راه بسیار راحت و کارآمد است. برف پاکن‌ها در مدل‌های مختلفی مانند ژله‌ای و معمولی تولید می‌شوند که تفاوت تیغه برف ‌پاک ‌کن ژله‌ای با معمولی در نحوه عمل‌کرد آن تأثیر می‌گذارد.

تیغه برف پاکن‌ها را به ۳ صورت می‌سازند. از این ۳ مدل به طور عموم نوع ساده آن را به طور فابریک بر روی اتومبیل‌ها قرار می‌دهند و ۲ نوع دیگر را رانندگان می‌توانند از بازار تهیه کنند.

1. برف پاک کن فلزی

نام دیگر این نوع برف پاک کن ها ساده است که عموماً به صورت پارچه ای روی خودروها قرار می گیرد. بدنه این نوع برف پاک کن ها فلزی بوده و دارای تیغه ای از پلاستیک فشرده می باشد.

how winshield wipers work

۲. تیغه برف پاک کن ترکیبی

نام دیگر این تیغه برف پاک کن هیبریدی است. بدنه محکم و تیغه بسیار خوب از ویژگی‌های مثبت این برف پاکن است. این نوع برف پاک کن یکی از جدیدترین برف پاکن‌های روز دنیا است که می‌تواند به بهترین شکل ممکن شیشه اتومبیل را تمیز کند. این وسیله در هنگام کار کردن و کشیده شدن بر روی شیشه هیچ صدایی نمی‌دهد و انعطاف‌پذیری بالایی دارد. یکی از انواع تیغه برف پاک کن که هیچ آسیبی را به شیشه‌های ماشین نمی‌رساند همین نوع است به همین دلیل هم قیمت آن از مدل‌های دیگر بالاتر است.

بهترین تیغه برف ‌پاک ‌کن از لحاظ طول عمر بعد از نوع ژله‌ای همین مدل ترکیبی است که با داشتن قدرت بالای پاک کنندگی باعث شده تا برای آب و هوای سرد و برفی بسیار مناسب باشد. این وسیله به خوبی می‌تواند برف و یخ را از روی شیشه پاک کند. نام دیگر این برف پاک کن استخوانی یا برف گیردار است.

۳. برف پاک کن ژله ای

بهترین تیغه برف ‌پاک ‌کن از لحاظ طول عمر همین نوع ژله‌ای است که از جنس پلاستیک سیلیکونی ساخته می‌شود و به دلیل تکنولوژی جدیدی که در ساخت آن به کار رفته است توانایی پاک کنندگی بالایی دارد. کارایی بالا و و تکنولوژی جدیدی که در ساخت این نوع برف پاکن به کار رفته است باعث شده تا قیمت آن ها کمی بالا رود و راه‌های نگه‌داری از تیغه برف پاک کن ژله‌ای کمی با نوع معمولی متفاوت‌تر باشد. این نوع برف پاکن‌ها به نام فلت یا تخت هم شناخته می‌شود.

راه های نگهداری از تیغه برف پاک کن

 

1. ماشین را در سایه قرار دهید
یکی از راه های محافظت از تیغه برف پاک کن پارک کردن خودرو در سایه است. به این ترتیب خورشید به برف کوب برخورد نمی کند و باعث فرسودگی آن نمی شود.

2. در زمان یخ زدگی شیشه آن را با برف پاکن تمیز نکنید

برخی از روزهای زمستانی به خصوص در هنگام صبح، شیشه خودرو یخ زده است و نباید آن را با تیغه برف پاک کن خودرو تمیز کنید.

۳. فاصله دادن برف پاکن از شیشه در روزهای زمستانی

در روزهای زمستانی وقتی که ماشین را پارک می‌کنید بهتر است که برف پاکن را از شیشه فاصله دهید تا دچار یخ زدگی نشود.

۴. برف پاکن را به صورت خشک استفاده نکنید

زمانی که شیشه ماشین خشک است از برف پاک کن استفاده نکنید. خشک بودن شیشه باعث می‌شود برف پاکن در هنگام کار دچار آسیب شود.

۵. تیغه برف پاک کن را تمیز نگه دارید

تمیز بودن تیغه برف پاکن باعث می‌شود که از فرسایس و آسیب دیدن آن جلوگیری شود. به همین دلیل به صورت دوره‌ای آن را تمیز کنید.

پاک کن ژله ای11

بهترین تیغه برف پاک کن از نظر طول عمر

تیغه های برف پاک کن هیبریدی و ژله ای از نظر طول عمر عملکرد خوبی دارند اما اگر بخواهیم یکی از آنها را به عنوان بهترین تیغه ​​برف پاک کن از نظر طول عمر معرفی کنیم باید به نوع ژله ای آن اشاره کنیم.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian